Сьогодні компанія Apple офіційно оголосила про те, що більше не стануть оновлювати поточні або розробляти майбутні версії своєї єдиної лінійки професійних серверів Xserve. Дві поточних моделі цієї лінійки будуть доступні для замовлення до 31 січня 2011 року, після чого тихо-мирно зникнуть з усіх онлайн-магазинів, ставши частиною яскравою і насиченою історії яблучної компанії.

Природно, Apple зобов’язується забезпечувати підтримку всіх куплених Xserve, поважати та дотримуватися умов системної гарантії і розширеної програми підтримки.

Протягом всього 2011 року компанія має намір надавати потенційним клієнтам не тільки жорсткі диски з стандартної комплектації (160 ГБ) до поточних моделей серверів, але і вінчестери на 1 ТБ і 2 ТБ. Також, Apple буде поставляти клієнтам пакет запасних комплектуючих відповідно до умов гарантійного і негарантійного обслуговування.

Для поточних клієнтів, які побудували інфраструктуру своїх бізнес-підприємств на Xserve і в майбутньому, можливо, захочуть оновити, змінити або розширити існуючий парк серверів, Apple пропонує два простих варіанти:

  • перейти на серверний Mac Pro з встановленим Snow Leopard Server;
  • перейти на серверну модель Mac mini з встановленим Snow Leopard Server.

За словами Apple, останні Mac Pro забезпечують високу продуктивність і здатність до розширення системи, дорівнює або перевищує можливості Xserve. Тому саме цей комп’ютер і є ідеальним рішенням для вимогливих клієнтів. Незважаючи на свій форм-фактор, самий потужний яблучний десктоп може вписатися в офісний простір, цитую, «на або під столом» (on or under a desk) або «покладений боком» у серверній стійці, займаючи при цьому 2U.

Уважний читач може заперечити, що раніше не існувало серверної різновиди Mac Pro. Однак, Apple подбала про це, додавши до трьом різновидам «ракетоносія» в онлайн-магазин ще і Mac Pro Server, який комплектується одним 4-ядерним процесором Intel Xeon 2.8 ГГц (архітектура Nehalem), 8 ГБ (4х2 ГБ) оперативної пам’яті, двома жорсткими дисками ємністю 1 ТБ, графічним адаптером ATI Radeon HD 5770 з 1 ГБ оперативної пам’яті GDDR5 і серверної операційної системи Snow Leopard Server (unlimited-client license).

Без обліку податків в американському Apple Store такий комп’ютер коштує 2999$, а внутрішній голос підказує, що саме ця модель може стати черговим хітом.

У свою чергу, оновлений алюмінієвий Mac Mini є найпопулярнішою і найбільш доступною серверною системою Apple, пропонуючи великі можливості в маленькому форм-факторі за порівняно невеликі гроші. Він підходить для малих підприємств з кількістю працівників не перевищує 50 осіб, може бути встановлений в будь-якому місці і дозволяє обробляти повний набір сервісів, доступних в серверній версії Mac OS X. У залежності від навантаження та розміру робочої групи, один Xserve може бути замінений одним або декількома системами Mac mini server.

У будь-якому випадку, користувач отримує надійне, просте в обслуговуванні і гнучка в налаштуванні обладнання високої продуктивності для застосування у сфері освіти, бізнесу і т. п.

До речі, я традиційно вирішив взяти участь в старій народній забаві, зібравши найдорожчий Mac Pro. Вийшло щось близько 37,5 тисяч доларів:

У висновку я хотів би висловити співчуття найбільш плоскому яблучного комп’ютера у світі. Нам було дуже цікаво спостерігати за тим, як інженери Apple розміщували материнські плати, жорсткі диски та інше обладнання всього в двох змінах :(