Вчора ввечері Apple опублікувала для всіх розробників попередження, в якому застерегла їх від маніпуляції і накрутки рейтингу своїх програм. Після того, як яблучна компанія днями грунтовно почистила свій магазин мобільних додатків від клонів популярних ігор, знову досить гостро постало питання про шахрайство в App Store.

Як стало відомо, ще минулого тижня Apple видалила в цілому 68 клонів популярних хітів App Store: Tiny Birds, Plants vs. Zombie, Numbers with Friends і Temple Jump були не тільки дуже схожі зовні, але навіть називалися практично точно так само, як і оригінали Tiny Wings, Angry Birds, Plants vs. Zombies, Words with Friends та Temple Run. Автором усіх цих клонів став наш вельми «плідний» співвітчизник Антон Синельников, вирішив трохи підзаробити на неуважність покупців.

Однак, таке шахрайство залишається не єдиною проблемою App Store, оскільки нечисті на руку розробники досить часто вдаються до накручування рейтингу. Минулої весни компанія з Купертіно вже міняла алгоритм ранжирування в своєму магазині для боротьби з моделлю «Pay Per Install», яка досить активно використовувалася в iOS-іграх, але за цей час з’явилося безліч інших способів «розкрутки» і просування мобільних програм.

За даними ресурсу PocketGamer, існує ряд інтернет-сервісів, які використовуючи потужності ботнетів постійно завантажують певні програми і просувають їх до верхніх рядках рейтингу App Store. Все, що потрібно зробити нечесного на руку розробникам, — це заплатити кілька тисяч доларів і трохи почекати, поки їх дерьмовая програма або гра опиниться в центрі уваги.

Ось що Apple говорить з цього приводу:

Створюючи відмінне додаток ви хочете, щоб про це дізналися всі. Але якщо ви займаєтеся його просуванням, то повинні уникати сервіси, які рекламують або гарантують найвищі позиції в хіт-парадах App Store. Навіть якщо ви особисто берете участь у маніпулюванні рейтингом програми та відгуками покупців, використання цих сервісів від вашого імені може призвести до закриття облікового запису в програмі Apple для розробників. Ознайомитися з корисними порадами та ресурсами по правильному маркетингу додатків можна в Центрі ресурсів App Store.

У зв’язку з цим у мене виникло питання нашим читачам: а ви коли-небудь ставали жертвою подібного шахрайства? Або може бути завантажували додатки, які виявлялися жалюгідною копією хіта в App Store?