За повідомленнями Reuters, днями Apple склала новий позов проти Motorola Mobility, в якому стверджується, що противник яблучної компанії по судових баталій порушив умови ліцензійної угоди з Qualcomm, намагаючись заборонити цілий ряд iOS-пристроїв в Німеччині. Слідом за перемогою Мотороли в німецькому суді Apple була змушена призупинити онлайнову реалізацію своїх смартфонів і плашнетов, обладнаних модулем 3G. Однак, вже через деякий час продажу цих пристроїв продовжилися.

Крім першого рішення Motorola отримала попередню заборону на iPhone 4S, так як даний продукт сумісний з iCloud, що потрапляє під дію FRAND-патентів, про ліцензування яких компанія з Купертино так і не зуміла домовитися з-за надзвичайно високих апетитів ліцензіара. Нагадаю, що телекомунікаційна компанія зі штаб-квартирою в Іллінойсі зажадала 2,25% з кожного проданого іДевайса.

Новий позов зачіпає безпосередньо iPhone 4S, продажі якого Motorola також спробувала блокувати в Німеччині та інших країнах Євросоюзу. Останнє покоління яблучного смартфона використовує чіпсет Qualcomm MDM6610, а це означає, що патентна ліцензія Qualcomm не дає права Motorola вимагати виплати роялті від Apple:

У позові, поданому у федеральний суд Сан-Дієго, стверджується, що німецький суд Motorola проти Apple порушує умови договору по патентному ліцензуванню між Motorola і Qualcomm.

[…]

У документі йдеться, що Apple є не тільки клієнтом Qualcomm, але і третьою зацікавленою стороною в угоді між двома компаніями. Тому права Motorola з певного числа патентів вичерпані, стверджують юристи Apple.

У підсумку, наскільки я зрозумів, виходить досить кумедна ситуація. Motorola ліцензувала свої FRAND-патенти компанії Qualcomm, яка заплатила всі необхідні відрахування і тепер може вільно використовувати ці ключові для індустрії технології і стандарти у виробництві своїх чіпів. Apple є клієнтом Qualcomm, купує чіпи цієї компанії і використовує їх у своїй продукції. Але Motorola намагається отримати плату від Купертіно за ці ж самими FRAND-патенти, незважаючи на те, що вони вже отримали ліцензійні відрахування від Qualcomm.

Аналогія приблизно наступна: ви їдете в магазин і купуєте там цеглини, привозьте їх додому і починаєте зводити стіни для нового будинку, а в цей час вам телефонують юристи цегельного заводу і вимагають заплатити ще раз, щоб використовувати їх в будівництві. Абсурд? Безумовно.