З часом навіть найкраща продукція поступово приходить в непридатність. Але на відміну від деяких виробників, що відмовляються підтримувати телефони, яким ледь виповнився рік, Apple готова виправляти свої помилки незалежно від віку продукту. Раніше широке поширення набула програма по заміні пластикових корпусів MacBook, а тепер Купертіно виправляє власні помилки в дизайні адаптерів MagSafe та першого покоління iPod nano.

Заміна адаптерів MagSafe

На початку минулого тижня Apple відкрила офіційну програму заміни MagSafe, пропонуючи своїм клієнтам новий адаптер живлення, якщо його кабелі деформувалися або порвалися. Незалежно від моделі вашого ноутбука і стану його гарантії користувачі можуть віднести такий адаптер до авторизованим постачальникам яблучної продукції або в найближчий роздрібний Apple Store, де буде проведена оцінка стану MagSafe і його заміна при необхідності.

Варто врахувати, що компанія з Купертіно не збирається замінювати адаптери, на яких є ознаки випадкових або навмисних пошкоджень. Крім цього, Apple може не тільки замінити MagSafe, але і повернути вам гроші за адаптер, який ви купили на заміну свого поламаного. Ця сума коливається від 35 до 75 доларів і залежить від кількості років, що пройшов з моменту покупки.

Заміна першого покоління iPod nano

А трохи пізніше компанія почала розсилати повідомлення, в яких запропонувала власникам першого покоління iPod nano взяти участь у ще одній програмі щодо вирішення проблеми з його акумулятором. Ось приблизний переклад вмісту цих електронних листів:

Шановний власник iPod nano,

Apple встановила, що у дуже рідкісних випадках батарея iPod nano (першого покоління) може перегрітися і створити загрозу безпеці. Постраждалі плеєри були продані в період з вересня 2005 року по грудень 2006 року.

Причиною цього став виробничий дефект одного з постачальників акумуляторів. Імовірність виникнення проблеми надзвичайно низька, але збільшується залежно від віку батареї.

Apple рекомендує відмовитися від використання вашого iPod nano (першого покоління) і слідувати за зазначеною нижче процедурі безкоштовної заміни пристрою.

Варто сказати, що в попередні кілька років Apple була змушена здійснювати заміну аналогічних плеєрів iPod nano в Південній Кореї і Японії під тиском з боку регулюючих органів. Однак, тепер ця програма доступна для користувачів по всьому світу.

Постраждалим власникам цих пристроїв пропонується заповнити онлайн-форму (це тільки для цивілізованих країн), або ж замовити новий nano у авторизованого сервісного представника компанії. Причому, під час замовлення слід принести плеєр з собою, щоб в сервісному центрі могли перевірити його серійний номер і переконатися, що ви дійсно маєте право на заміну.

Отримати новий пристрій ви зможете приблизно через 6 тижнів з моменту оформлення заявки. Але Apple рекомендує скористатися програмою iTunes для створення резервної копії будь-яких даних, що містяться на вашому старому nano, перш ніж відправляти його на заміну.