Вперше Apple спокусилася на розділ Завантажень свого сайту ще в березні 2010 року, коли трохи оновила меню і додала в нього окремий пункт, присвячений свого планшетного комп’ютера iPad. Правда, сам розділ нікуди не подівся і протягом ще довгого часу був доступний за оригінальною ссылке apple.com/downloads.

А днями компанія з Купертіно остаточно і безповоротно змінила цей популярний розділ, раніше містив величезний світ софта для Mac, дбайливо розділеного на категорії, з описами, скріншотами та іншою корисною інформацією.

Втім, не варто дивуватися такому стану речей, адже зараз для таких додатків і утиліт у Apple є окреме місце — магазин Mac App Store — посилання на який розташовується в самому початку однієї сторінки, що залишилася від розділу Donwloads.

Логіка компанії зрозуміла: Lion буде поширюватися виключно через магазин настільних програм (і, судячи з поточними результатами нашого останнього опитування, через торрент-трекери :) ). Тому Apple направляє всі ресурси для того, щоб «розкрутити» його і в ідеалі перетворити в єдине місце, звідки б користувачі могли встановлювати додатки для Mac.

Виявляється, ще в грудні минулого року Apple розіслала розробникам, опублікувало свої програми в розділі Downloads, спеціальні листи приблизного змісту:

Оскільки ми віримо, що Mac App Store стане кращим місцем для користувачів, які зможуть шукати, купувати і завантажувати ваші додатки, ми більше не будемо пропонувати їх сайті Mac OS X Downloads. Замість цього, починаючи з 6 січня, ми будемо направляти користувачів в магазин Mac App Store для вивчення його асортименту.

Ми цінуємо вашу підтримку платформи Mac і дуже сподіваємося, що ви будете використовувати нову можливість для того, щоб продемонструвати свої програми ще більшій кількості користувачів.

Крім цього, в колишньому розділі Donwloads з’явилися посилання на iTunes і Safari, оновлення програмного забезпечення iOS і випущених Apple продуктів (програмних і «залізних»), а також на дві галереї: розширень для стандартного браузера Mac OS X і старий-добрий каталог віджетів для Dashboard.