Продавці-консультанти не можуть похвалитися досконалістю: вони іноді перебувають у поганому настрої, не завжди можуть назвати переваги або повну специфікацію товару, запропонувати найбільш оптимальний варіант або надати допомогу у вирішенні проблеми. Саме тому до 10-річної річниці Apple Store компанія з Купертіно запускає інтерактивну систему 2.0 Retail.

У ній вже немає місця паперовим цінникам та інформаційних карток — їх замінили iPad 2. Ці спеціально підготовлені мобільні гаджети лежать праворуч від кожного виставленого на масивних дерев’яних столах яблучного продукту і дозволяють потенційному покупцеві легко і просто дізнатися всі необхідні подробиці: інформацію про продукт, його можливості і вартість.

Крім цього, відвідувачі роздрібного магазину зможуть з допомогою інтерактивного додатки порівняти, скажімо, специфікації і ціни різних моделей однієї лінійки ноутбуків або медіа-плеєрів.

Судячи з перших фотографій, що надходять з Австралії, в якій перехід на 2.0 Retail почався раніше всього, що це не звичайні планшети. По-перше, вони лежать на підставці з плексигласу і обладнані власним рішенням для підзарядки (провід живлення підключається не до стандартного док-роз’єму, а десь внизу). По-друге, в якості операційної системи використовується в планшетах якийсь спрощений аналог iOS, здатний тільки відображати інформацію про «сусідньому» продукті.

Більш того, перші відвідувачі австралійських магазинів Apple відзначають, що натискання на кнопку Home ні до чого не призводить, тому не зрозуміло — це нативне додаток, веб-інтерфейс, відкритий на повний екран, або щось ще.

Зате в самій програмі, в панелі вкладок, існує спеціальна кнопка, що дозволяє викликати фахівця, здатного відповісти на всі запитання відвідувача Apple Store.

Забавно, але поруч з кожним продаваним iPad 2 теж лежить окремий планшет з усією необхідною інформацією :)

Схоже, в Японії теж встигли «оновитися» магазини, і користувачі встигли зняти демо-відео:

Перші чутки про такі зміни почали з’являтися ще за кілька тижнів до офіційного запуску, але ніхто точно не знав, що готує Apple. Було лише відомо, що компанія проводила для своїх співробітників секретні семінари та тренінги, а також просила не йти у відпустку в 20-х числах травня.

Крім цього, сьогодні очікується реліз нової версії додатка Apple Store для iOS і вихід зі «сплячки» оновленої сторінки статусу замовлень (Order Status), яка дозволить вносити зміни у своє замовлення, відстежувати його доставку, а також багато іншого.

А ще автори блогу 9to5Mac дістали в руки один з планшетів, з яким будуть працювати консультанти роздрібних магазинів Apple, і знайшли там (крім мобільних програм RetailMe, Apple Connect, Apple Directory, Concierge, Easy Pay, Mobile Genius і iRepair) нове симпатичне додаток Daily Download.app, що представляє собою нову щоденну газету для співробітників Apple Store.