Я вже кілька разів знайомив читачів з чудовими архітектурними спорудами, які або будуються з нуля, або просто використовуються компанією з Купертіно для розміщення своїх роздрібних магазинів Apple Store. Сьогодні настав час знову звернутися до цієї теми, так як з’явилися ґрунтовні новини та чутки про відкриття ще двох магазинів — в Амстердамі і Болоньї.

Магазин в Амстердамі

Пропоную спочатку поговорити про першому офіційному голландському Apple Store, який повинен відкритися в навесні наступного року на центральній площі Амстердама Leidseplein, на першому поверсі колишнього філії бельгійського будинку мод компанії Hirsch & Cie, названої на честь її засновника, бізнесмена Лео Хірша (Leo Hirsch).

Первинне будівництво будинку мод було закінчено приблизно у 80-х роках 19 століття, а відкрився він для широкої публіки 25 вересня 1882 року. Будинок моди мав успіх у голландських жінок, яким, судячи за словами одного із співзасновників Hirsch & Cie «було чуже поняття моди», адже на той момент у столиці Нідерландів роздрібна торгівля була розвинена слабо, а займалися продажем одягу пара маленьких крамничок з німецькими товарами.

Незабаром будівля перестала вміщати всіх охочих долучитися до еліти» і було збільшено настільки, наскільки це можливо: з’явився додатковий поверх, а його стіни стали впритул межувати зі стінами сусідніх будівель. А ще через деякий час керівники зрозуміли, що всі мислимі межі для розширення були досягнуті.

Нова будівля, відкритий в 1912 році, вражало уяву гостей величезним залом, спеціально освітленими галереями, монументальними сходами і навіть ліфтами. В інтер’єрі будинку переважали дорогі матеріали — мармур, граніт і цінні породи дерева. А до відкриття Hirsch & Cie приурочили перший в Голландії показ мод.

Судячи з усього, Купертіно вже отримало дозвіл від місцевої влади на відкриття магазину в цьому майже столітній будівлі. До речі, на третьому його поверсі зараз знаходиться офіс Apple Benelux.

За чутками з «надійних джерел», вже почалася підготовка до ремонтних робіт, голландські компанії звертаються до муніципальній владі за технічною документацією на будинок і за дозволами на архітектурні зміни, а яблучна компанія неспішно шукає персонал для майбутнього магазину.

До цього, у частини будівлі, яку планується відвести під Apple Store, довгий час перебував філія банку ABN AMRO, однак, вони «переїхали» кілька місяців тому. А зараз площі тимчасово орендуються художньою галереєю. До речі, її співробітники підтвердили, що в майбутньому це місце буде передано в оренду Apple.

Ось карта першого поверху, в червоній області буде новий Apple Store:

А ось так зараз виглядає галерея, куди може зайти будь-хто:

Мені здається, у результаті вийде щось на зразок паризького Apple Store.

Магазин в Болоньї

Друга новина з’явилася у виданні La Repubblica більше тижня тому. Стало відомо, що п’ятий італійський Apple Store з’явиться в центрі Болоньї на Via Rizzoli і відкритися він повинен теж навесні 2011 року. Ось так виглядає це місце влітку:

За чутками, компанія почне роботу над новим магазином вже в грудні, плануючи до кінця майбутнього року відкрити ще 5 роздрібних торгових точок на Апеннінському півострові.