Стів Джобс завжди наполягав на тому, що Apple TV є хобі яблучної компанії — ні більше, ні менше. Він заявляв про це кілька разів. Однак, сьогодні я спробую виділити п’ять основних причин, що дають підставу вважати, що друге покоління телеприставки значить для Купертіно багато більше, ніж варто було очікувати.

Перша причина. Apple відмовилися від сховища даних і перейшли до концепції завантаження контенту за запитом користувача. Це дуже важливо, тому що тепер дані можуть потоково транслюватися на пристрій з невеликим накопичувачем, необхідним лише для кешування отриманої інформації. Якщо ви пам’ятаєте, то у Apple TV виконує роль накопичувача навіть не жорсткий диск, а NAND-пам’ять на 8 ГБ.

До речі, запропонована в Купертіно модель оренди дозволяє перетворити Apple TV в розважальний пристрій, независящее від iTunes і його покупок, і відмовитися від моделі бізнесу TiVo, яка превалює в останнє десятиліття на ринку подібних пристроїв. А існуюча інтеграція з іншими сервісами дозволяє розширити можливості телеприставки.

Друга причина. Apple TV в якості операційної системи використовує модифіковану iOS. Чутки про це виникли задовго до подання другого покоління гаджета і не так давно підтвердилися. Тому Купертіно не складе труднощів у майбутньому додати в прошивку, наприклад, клієнт електронної пошти, Твіттер або мобільний Safari. І хоча гаджетом не судилося зайняти лідируюче положення на ринку, він відмінно підходить для виконання таких простих функцій. Люди ж ходять в інтернет з Wii, Xbox, Google TV — так чому девайс від Apple не може виконувати схожі речі?

Третя причина є прямим наслідком другої: звичайно ж, Apple в майбутньому відкриє магазин додатків для Apple TV. Перше покоління телеприставки було здатне запускати програми для Mac OS X після злому, оскільки там використовувався Tiger. Однак, десктопна система була спроектована без урахування App Store і поки ще не дозволяє запускати сторонні програми ізольовано, без шкоди для цілісності системи, у своїй власній пісочниці. Фундамент другого Apple TV використовує iOS, для якого подібна програмна модель є рідною.

Крім цього, розробники виявили, що вже зараз мобільна система дозволяє встановлювати (але не запускати) програми для iOS, які визначені для роботи на Apple TV.

Четверта причина. Телеприставка відмінно інтегрується з мобільними пристроями, що демонструється безкоштовним додатком Remote і технологію AirPlay, що дозволяє магічним чином потоково мовити практично будь-який тип медіа-контенту зі свого пристрою на великий екран телевізора без особливих труднощів і різноманітних шнурів-проводів. Також, з бездротовою системою користувач може виконувати різні дії не встаючи з дивана :)

П’ята причина. Apple TV — це, швидше, не самостійне, а допоміжний пристрій, про що більшою мірою свідчить наявність AirPlay. Мені здається, що Стіву Джобсу час подумати про позиціонуванні телеприставки в якості доступного і простого доповнення до iPad: «Хочете дивитися відео на великому екрані, коли ви вдома або грати в мобільні ігри? Apple TV і Airplay поспішають на допомогу».

Якщо Купертіно зможе переконати користувачів, що «разом веселіше» і маленька чорна коробочка є ідеальним must-have аксесуаром для планшета, то продажі Apple TV можуть істотно зрости. Правда, для цього спочатку слід випустити iOS 4.2 і дати можливість розробникам інтегрувати AirPlay не тільки в медіа-додатки (як обіцяли у Apple), а й утиліти, ігри, бізнес-програми і інші програми.

А зараз я розповім вам, чому Apple TV досі є хобі…