На початку жовтня минулого року я публікував новину, в якій розповідав нашим читачам про закінчення дворічного судового процесу між Mirror Worlds LLC і Apple, згідно з яким Купертіно визнали винною в порушенні чотирьох патентів і зобов’язали виплатити без малого 625,5 мільйонів доларів. Апеляція адвокатами яблучної компанії була подана негайно, а я поспішно припустив, що новий розгляд може затягнутися ще на кілька років.

Але я помилився, так як за повідомленнями агенції Bloomberg, федерального судді не було надано достатніх доказів для винесення обвинувального вердикту в порушенні патентів, що належать Mirror Worlds LLC. Також, він зазначив, що сума, запитувана позивачем для відшкодування шкоди, виявилася надзвичайно високою і вчора закрив справу на користь Apple.

«Mirror Worlds могла скільки завгодно показувати привабливі картинки колегії присяжних, але цього було недостатньо, щоб закласти міцний фундамент, який допоміг би встановити і підтвердити важливі елементи відповідно до законодавства», — зазначає окружний суддя Леонард Девіс у своєму рішенні, додаючи, що «колегії присяжних виявилося недостатньо доказів для підтвердження необхідності відшкодування шкоди».

Патенти, що стали предметом спору, ставилися до створення «document stream» і описувалися приблизно таким чином: безліч різних типів документів, об’єднаних загальною темою, організовані в хронологічному порядку і відображаються стопкою. Тому в позові фігурували ілюстрації, які віддалено нагадують деякі інтерфейсні рішення Spotlight, і Time Machine або Cover Flow, що з’явилися в Mac OS X.

Подібну форму організації документів з назвою «lifestreaming» ще в 1999 році придумав Девід Гелернтер (David Gelernter, професор Єльського університету) і запатентував її при сприянні вже неіснуючої компанії Mirror Worlds Technologies Inc., яка, в свою чергу, через деякий час придбала права на дану інтелектуальну власність всього за 210 тис. доларів. Саме на цьому наполягали адвокати Apple, щоб довести абсурдність 625,5 мільйонного позову.

До речі, інтерфейс Cover Flow розробили не в Купертіно. Просто в 2006 році Apple повністю придбала технологію і права на неї в компанії Steel Skies, після чого додала цю візуальну «цукерку» в iTunes і Finder.

Сам Девід Гелернтер під час торішнього інтерв’ю висловив глибоке розчарування у зв’язку з очевидним схожістю між його власною роботою і тим, що використовує Apple:

«Насправді, я дуже розсердився, але зовсім не з-за грошей, а через навмисного відмови визнати роботу, до якої ми б так і надали вільний доступ, оскільки це наукова праця. Але компанії просто не хочуть цього визнавати, адже на кону стоять дуже великі гроші».

Схоже, саме «не з-за грошей» Mirror Worlds LLC вимагав з Apple більше 600 млн. доларів :)