На тлі останніх запаморочливих результатів цінні папери Apple продовжують бити рекорд за рекордом. За останній тиждень її акції ще сильніше додали в ціні і тепер коштують понад 126$, а ринкова капіталізація і зовсім перевалила за позначку в 700 млрд. доларів. До цього подібного результату не вдавалося добитися жодної компанії у світі, незалежно від її роду діяльності.

З початку 2014 року акції $AAPL зросли на 48%, незважаючи на безперервний потік критики з боку журналістів і аналітиків всіх мастей. Далеко не останню роль у цьому зіграло успішне розширення діяльності Apple в Китаї, де заробіток компанії, за словами Тіма Кука, всього за п’ять років зросла з 1 млрд. до 38 млрд. доларів. Але вона не планує на цьому зупинятися, і має намір в нинішньому році збільшити кількість роздрібних магазинів з 19 до 40 штук, щоб йти в ногу з високим попитом на яблучну продукцію в найбільш населеній країні світу.

В минулому кварталі Apple відзвітувала про заробіток астрономічної суми в 74,6 млрд. доларів з чистою квартальної прибутком у 18 млрд. доларів, продавши 74,5 млн. iPhone, 21,5 млн. iPad і 5,5 млн. Mac. Але багато інвестори досі вважають акції компанії недооціненими. Зокрема, мова йде про Карла Айкане (Carl Icahn), який вже неодноразово то критикував, то хвалив Тіма Кука та його підлеглих.

Американський інвестор, відомий своїм непростим характером і різкими заявами, написав днями відкритий лист, в якому в черговий раз спробував навчити уму-розуму Тіма Кука і рада директорів Apple. Вони, звичайно, молодці, раз продовжують викуповувати власні цінні папери і платити дивіденди, пише Айкан, але термін дії програми повернення капіталу підходить до кінця, а в компанії досі залишається надто багато зайвих грошей, які їй ніби як і не нужны1. Тому дія програми необхідно продовжити, а розмір дивідендів — збільшити. В кінці листа мільярдер додав, що на його думку акції Apple повинні коштувати ніяк не менше 216$, і не коли-небудь «у світлому майбутньому», а вже зараз.

До речі, якщо ви забули, в минулому році Apple провела дроблення власних акцій, внаслідок чого їхня кількість збільшилася, а вартість — зменшилася в 7 разів. Це означає, що за старими цінами акції коштували б майже 890$, чого не вдавалося досягти навіть при Стіва Джобса.

Непогано для компанії, яка знаходиться однією ногою в могилі :-)

  • Про це Тім і справді говорив в ході виступу на конференції Goldman Sachs. ?