На початку цього року власники 15″ і 17″ моделей MacBook Pro 2011 випуску стали скаржитися на проблеми в роботі графічних адаптерів, для усунення яких доводилося проводити дорогу і в деяких випадках багаторазову заміну материнських плат. Постраждалих користувачів виявилося так багато, що ними зацікавилася юридична фірма Whitfield Bryson & Mason, почала збирати матеріали для колективного позову.

У ході свого «розслідування» юристи стали спілкуватися з власниками яблучних ноутбуків, оскільки Apple ніяк не хотіла визнавати виробничий дефект і змушувала користувачів усувати недолік за свій рахунок. Судячи з усього, фірма знайшла достатні підстави для подальшого судового розгляду, оскільки сьогодні вона оголосила на офіційному сайті про подання позову від імені всіх постраждалих споживачів:

Наша фірма нещодавно направила колективний позов проти корпорації Apple у Федеральний суд Каліфорнії від імені резидентів Штату Каліфорнія і Флорида, які придбали MacBook Pro 2011 року з графічними адаптерами AMD і зіткнулися з спотворенням картинки на екрані і іншими збоями системи. Фірма продовжує отримувати повідомлення від постраждалих користувачів і розглядає можливість аналогічних дій в інших штатах по всій країні.

Щоб дізнатися про інших споживачів, що потребують захисту, юристи Whitfield Bryson & Mason створили спеціальний онлайн-опитування, в якому просить вказати, скільки разів людям доводилося змінювати логічну плату і в скількох випадках ремонт проводився за рахунок Apple в рамках гарантійного і післягарантійного обслуговування, коли саме почали проявлятися проблеми і яку суму, власне, користувачі витратили на заміну логічної плати або інший ремонт, пов’язаний з графічними проблемами у MacBook Pro 2011 року випуску.

У позові йдеться, що проблеми виникають через апаратних дефектів, пов’язаних з безсвинцевою пайкою графічних адаптерів AMD:

Було встановлено, що причиною проблеми є тріщини в безсвинцевою пайку, які впливають на обмін даними між GPU і материнської платою. Навіть невелика тріщина могла призвести до спотворення переданого зображення. З часом ці тріщини збільшуються, у зв’язку з чим з’являється все більше і більше проблем, стабільність системи падає, і в кінцевому підсумку комп’ютер стає повністю непридатним для подальшої експлуатації. Даний дефект не дозволяє проданим комп’ютерам працювати так, як було обіцяно виробником.

На жаль, єдине рішення, яке Apple пропонує на даний момент, важко назвати ефективним, адже воно полягає в заміні логічної плати. Але це не вирішує проблеми, оскільки нові комплектуючі використовують аналогічний тип пайки, схильний до тим же самим проблемам, що і оригінальна плата. Деякі користувачі повідомляють, що спотворення картинки могло виникнути протягом декількох днів після заміни.

Варто відзначити, що це далеко не перший випадок, коли споживачі подають колективні позови проти Apple — схожий випадок був пов’язаний з графічними проблемами у MacBook Pro 2008 року випуску, і тоді Феміда стала на бік користувачів. В даному випадку позивачі просять, щоб Apple визнала дефект, повідомила власників про можливу проблему та відшкодувала в повному обсязі їх витрати на діагностику та ремонт постраждалих ноутбуків.