Після презентації нового iPad стає все ясніше і ясніше, що конфронтація між Apple і Google посилюється. У значному післямові до спеціального заходу я вже писав, що компанія з Купертино вирішила відмовитися від використання Google Maps в iPhoto для iOS, віддавши перевагу даними проекту OpenStreetMap. А тепер стало відомо, що Apple виключила зображення гугл-карт майже з усіх графічних промо-матеріалів нового iPad.

Google Maps були присутні в iPhone з моменту його першого запуску в 2007 році, але напружені відносини між двома компаніями змусили Apple шукати альтернативні картографічні рішення або розробляти власні. За останні кілька років Купертіно навіть придбало кілька профільних компаній, з метою розширити свої знання та отримати певний досвід в цій області.

А вчора популярний американський інтернет-ресурс AppleInsider.com встановив дуже цікавий факт, заснований на вміст розділу «Features». Практично на самому початку сторінки кожен відвідувач офіційного веб-сайту компанії може знайти порівняння сетчаточного дисплея новенького iPad і звичайного екрана, встановленого в попередньому поколінні яблучного планшета. Apple дуже наочно показує, як чітко і красиво будуть виглядати шрифти, зображення та інші елементи інтерфейсу в стандартних програмах iBooks, Фотографій і Mail.

Чесно кажучи, мені б в голову не прийшло заглянути в код сторінки і вивчити імена графічних файлів. А ось один з читачів ApppleInsider був винагороджений за свою допитливість. Він встановив, що компанія виключила із списку ще один додаток. Використовуються для секції «Retina Gallery» зображення пронумеровані: файли iBooks отримали індекс «1», скріншоти Photos — «2», а імена зображень поштового клієнта Mail починаються з «retina_gallery_4».

Схоже, компанія спочатку планувала додати між ними порівняння ще однієї мобільної програми, але в кінцевому підсумку з-за якихось міркувань передумала. На щастя, необхідні JPG-файли досі знаходяться на сервері Apple і можна без зусиль встановити, що це скріншоти програми Maps, показує маршрут до Ейфелевої вежі в Парижі:

До того ж, подібне ігнорування Google Maps стосується не тільки даної секції — я швидко пробігся по всіх сторінок розділу і помітив, що там взагалі практично немає графічних промо-матеріалів, у яких згадувалися гугл-карти. Виняток становить хіба що опис відповідного вбудованого додатка і частина сторінки, присвяченої пошукових можливостей iCloud («Find My Friends» та «Find My iPhone, iPad, iPod touch, і Mac).

А ще все той же ресурс AppleInsider встановив, що компанія поступово готується до запуску нового планшета і додає на свій сайт зображення в подвійному дозволі, які будуть значно краще виглядати на сетчаточном дисплеї третього покоління iPad. Зокрема, ось такі: