Сьогодні вночі за допомогою черговий поштової розсилки Apple повідомила iOS-розробникам, що вони повинні надати нові скріншоти своїх додатків, які відповідають вирішенню сетчаточного дисплея (960х640рх). Ця вимога стосується як нових, так і старих мобільних програм для iPhone і iPod touch, що продаються в App Store.

Цілком можливо, що компанія з Купертино вирішила в недалекому майбутньому припинити підтримку всіх смартфонів, що підтримують дозвіл дисплея 480?320 точок, в тому числі, більш-менш «сучасного» iPhone 3GS. Ось що говориться в повідомленні:

Потрібне оновлення скріншотів для сетчаточного дисплея

Під час створення або оновлення програми в iTunes Connect ви повинні завантажити скріншоти з високою роздільною здатністю. Ці зображення повинні бути розміром 960х640, 960х600, 640х960 або 640х920 пікселів, c роздільною здатністю не менше 72 точок на дюйм, в колірній моделі RGB, а файл повинен бути в форматах .JPEG, .JPG, .TIF, .TIFF або .PNG.

Ви можете оновити скріншоти в будь-який час через iTunes Connect.

C моменту анонса iPhone 4 розробники могли досить швидко і безболісно адаптувати свої програми для роботи на сетчаточном екрані нового смартфона, вдвічі збільшивши існуючі елементи інтерфейсу. Однак, далеко не всі з них вирішили скористатися даною можливість, у результаті чого частина програм з App Store підтримувала «сітківку», а частина — ні (та й враження від роботи з останніми на iPhone 4 було досить складно назвати приємними). На щастя, за останні роки ситуація суттєво покращилася, а зараз, напевно, всі популярні додатки будуть чудово виглядати як на Retina-дисплеї, так і на екранах старих гаджетів Apple.

Філ Шиллер представив іР?опе 3GS ще в червні 2009 року, після чого минулої осені компанія з Купертіно вирішила роздавати його безкоштовно за умови підписання дворічного контракту з американськими операторами. Це виявився блискучий хід, який допоміг Apple наситити ринок дешевих смартфонів. Однак, прийшов час рухатися далі, тому продажі і підтримка цього покоління iPhone буде в кінцевому підсумку закінчена.

Можу припустити, що в цьому році яблучна компанія навряд чи відступить від свого традиційного плану дій: iPhone 5 (чи як він буде називатися?) стане флагманським смартфоном Apple, вартість 4S зменшиться приблизно на 100$. iPhone 4 займе місце 3GS, а він, у свою чергу, буде знято з виробництва. Також я не виключаю, що слідом за закінченням підтримки іДевайсов зі старим дозволом екрану Apple вимагає від розробників в примусовому порядку адаптувати свої програми для роботи на сетчаточном дисплеї.