Слідом за анонсом VeriPhone Купертіно радує своїх користувачів черговим подарунком — першою бета-версією прошивки iOS 4.3, яка приносить не тільки радісні, а й сумні вісті: по всій видимості, починаючи саме з цієї версії мобільної операційної системи компанія закінчить офіційну підтримку iPhone 3G і iPod touch другого покоління. Однак, про все по порядку.

Як правило, отримати доступ до новій прошивці зможуть тільки ті користувачі, які є учасниками програми iOS Developer Standard або Enterprise Program. Для цього необхідно залогуватися в iOS Dev Center і перейти на закладку iOS SDK 4.3 beta. Вам буде запропоновано завантажити оновлену версію Xcode з підтримкою нового SDK, а також 6 прошивок на вибір (номер складання 8F5148b):

  • iPad;
  • iPhone 4;
  • iPhone 3GS;
  • iPod touch 4G;
  • iPod touch 3G;
  • І для Apple TV, яка буде потрібно для тестування функції AirPlay в додатках, розроблених з підтримкою iOS 4.3.

Як бачите, в цьому списку відсутні два гаджета, яким все-таки випала честь запустити на собі попередні версії iOS 4.х — це iPhone 3G і iPod touch 2G. Можливо, в Купертіно до цього вважали продуктивність прошивки на цих гаджетах прийнятною, але з впровадженням нових функцій вона стала зовсім незадовільною.

Схоже, що в iOS 4.3 з’являться нові цікаві жести мультитач, створені спеціально для iPad: чотирьох – і п’яти-пальцеві жести, pinch на головному екрані для виходу з програми, прокручування вгору для показу панелі багатозадачності, а прокручування вліво/вправо для перемикання між додатками. Практично відразу ж після цього з’явилися сенсаційні припущення, що наступні покоління iPhone і iPad можуть і зовсім позбутися кнопки Home.

Також, в інтернеті з’явилися відео-ролики, що демонструють нові жести:

Серед інших можливостей можна виділити появу потокового відео AirPlay для програм, які розроблені сторонніми розробниками, повноекранні банери iAd і можливість створення персональної точки доступу Personal Hotspot (як у Verizon iPhone):

Розробники з Купертіно взяли до уваги невдоволення користувачів, викликане зміною функції бічної кнопки блокування орієнтації екрану в iOS 4.2, тому в новій версії прошивки вирішили надати альтернативу:

Італійський блог iSpazio знайшов у надрах прошивки plist файл із згадкою нових ефектів для додатка Camera.app — X-Ray, Kaleidoscope, Light tunnel, Compress і Thermic:

А Engadget розкопав згадки про шість нових невідомих пристроях. І якщо з iPad начебто все зрозуміло (2.1 — це може бути Wi-Fi версія, 2.2 — Wi-Fi+3G, а 2.3 — це CDMA-різновид другого покоління планшета), то що робити з трьома новими iPhone? Адже поточна модель iPhone 4 закодована iPhone3,1; VeriPhone має індекс 3.2. А тут ще йдеться про iPhone3,3, iPhone4,1 і iPhone4,2.

А Блог 9to5Mac знайшов нову іконку FaceTime:

Аудіо-повідомлення про прихід нових SMS можна програвати до 10 разів з інтервалом у 2 хвилини:

Для програмі Нотатки.app (Notes) з’явився новий шрифт Noteworthy:

Також, в iOS 4.3 злегка «перероблений» зовнішній вигляд клавіатури з графічним оформленням для кожної кнопочки і новий інтерфейс закладки «Оновлення» для App Store, який здається злегка недопрацьованим на даний момент: