Днями передплатники Apple Developer Program з подивом виявили, що компанія так і не запустила iTunes Match у жовтні, хоча це на презентації «let’s Talk iPhone» обіцяв Едді Кью. Подальше тестування музичного хмарного сервісу також стало неможливим, оскільки поточна бета-версія iTunes перестала працювати рівно 31 жовтня. Тим не менш, Apple стала на шлях виправлення.

Після установки iOS 5 користувачі почали скаржитися на дуже низький час автономної роботи своїх смартфонів. У результаті експериментів було встановлено, що проблема скоріше всього програмна, а деяким власникам іДевайсов допомагає відключення функції, що відповідає за автоматичне встановлення часового поясу, інших локаційних служб, Bluetooh, Wi-Fi і так далі :)

Apple довгий час зберігала мовчання, але в кінці кінців її прес-служба відповіла на офіційний запит блогу The Loop і підтвердила свою обізнаність про проблему:

Невелика кількість клієнтів повідомляють про більш низькому, ніж очікувалося спочатку, часу автономної роботи пристроїв, що працюють під управлінням iOS 5. Ми знайшли помилки, які негативно впливають на заряд акумулятора і протягом найближчих декількох тижнів випустимо оновлення для вирішення проблеми.

Більш того, вчора розробники отримали доступ до першої бета-версії iOS 5.0.1 (номер складання 9A402), яка містить традиційні поліпшення і виправлення в роботі мобільної операційної системи. Серед основних змін Apple виділила наступні:

  • виправлені помилки, що приводили до низького часу автономної роботи iOS-пристроїв;
  • на оригінальному iPad включені мультитач-жести, що дозволяють управляти багатозадачністю;
  • вирішені проблеми з Documents in the Cloud;
  • покращено розпізнавання голосу для австралійських користувачів в режимі диктування тексту;
  • поліпшена робота системи безпеки — можливо, йдеться про уразливості iOS перед Smart Cover, який дозволяє розблокувати захищений паролем iPad 2 навіть не знаючи його.

Ще розробники отримали можливість в iOS 5.0.1 beta вказати, які саме файли повинні бути збережені на пристрої навіть у разі нестачі вільного місця (проблемну ситуацію дуже добре описав Марко Армент, творець Instapaper).

Нова версія прошивки, так само як і iOS 5, сумісна з тими ж самими пристроями, може бути знайдена на порталі для розробників і перетвориться на гарбуз перестане працювати 14 грудня цього року. Можливо, саме тоді відбудеться офіційний реліз iOS 5.0.1.

Другим вчорашнім подарунком став новий iTunes 10.5.1 beta 2, який призначений в основному для подальшого тестування мультимедійного сервіс iTunes Match:

iTunes 10.5.1 бета 2 доступний для завантаження і включає в себе ряд важливих поліпшень стабільності та продуктивності. Також, тестування iTunes Match можна здійснювати на приставки Apple TV.

Включити Match на яблучної телеприставке (тільки другого покоління) можна через меню Music > Turn on iTunes Match. Проте, користувачі повинні пам’ятати, що не варто відразу видаляти з комп’ютера музику, яка була визначена і додана в iCloud, оскільки Apple залишає за собою право обнуляти бібліотеку Match за власним бажанням. Регулярні бекапи теж не завадять.