Сьогодні стала доступною до встановлення нова версія iOS 4.2 для iPad, останніх моделей iPhone (3G, 3GS і 4) і iPod touch (2g-04g). Як і обіцяли раніше, у вересні на музичній події Apple, оновлення iOS 4.2 вийшло в листопаді, хоча перша бета була доступна ще більше 2 місяців тому. Великих сюрпризів від нової iOS чекати не доводиться – нас завчасно попередили і проінформували:) Але парочка дрібніші все-таки є. Так як оновлення в другій цифрі, то окрім виправлення помилок, з’явився ряд нововведень, головне з яких – багатозадачність в iPad. Ну, давайте про все по порядку.

Багатозадачність для iPad (Multitasking)

Відсутність багатозадачності в iPad було одним з основних приводів для критики цього планшета. І «Multitasking for iPad» користувачі вимагали, просили і чекали куди сильніше, ніж для iPhone. У iPad багатозадачність безумовно потрібна, яка робить його дійсно багатофункціональним. Варто зазначити, що брати участь у цій самій багатозадачності зможуть тільки ті програми, які розроблялися для iOS 4.

Папки в iPad (Folders)

Другим нововведенням, яке торкнулося виключно iPad, стали Папки — тепер програми можна групувати папки простим drag–and–drop’ом, причому в кожну «влізе» аж 20 штук, що на 8 більше, ніж в iPhone. Основне призначення цієї функції — це візуально розчистити і розвантажити робочу область, як-то осмислено згрупувати програми, завантажити ще більше апплекух:)

Друк по повітрю AirPrint

У iOS 4.2 з’явилася функція AirPrint, яка автоматично знаходить принтер, підключений до локальної мережі, і без проводів, встановлення драйверів або додаткових програм та іншої головного болю) дозволяє роздруковувати документи і фотографії прямо з пристрою. Важко сказати, що багато хто просто жити не могли без можливості друкувати, але такий функціонал безумовно стане в нагоді, і, як мені здається, в основному на тому ж iPad.

AirPlay: бездротове програвання відео і аудіо на Apple TV

Ще одне «повітряне» нововведення iOS 4.2, яка торкнулася всіх iOS-пристроїв. AirPlay покликаний просунути нову Apple TV в дійсно широкі маси. В Apple своє телевізійне хобі зробили два місяці тому не тільки компактніші і дешевші, але і тепер включають в єдиний ланцюжок з мобільними пристроями, зв’язавши через AirPlay. Що ця технологія покликана робити, думаю, вже зрозуміло з немудреного назви — програвати без проводів і кабелів (аки по повітрю) відео з iPad, iPhone і iPod touch на телевізорі через Apple TV і аудіо на AirPlay-сумісних стерео системах.

Безкоштовна функція Find My iPhone

Давно вже є можливість відшукати завалявшийся десь або вкрадений кимось iPhone, і ім’я цієї можливості недвозначне — Find My iPhone. За допомогою цієї фічі можна на карті подивитися, де ваше втрачене диво знаходиться, можна відобразити на екрані якесь повідомлення, наприклад, «Гад, поверни трубу!»; можна віддалено запаролити або просто видалити всі дані. Дуже зручно, вже складено не одну легенду про чудесне повернення «прекрасних айфонів» і жорстокому покаранні «злобливих злодюг».

Find My iPhone до виходу iOS 4.2 була доступна тільки по підписці на MobileMe, а тепер вона доступна всім і безкоштовна. Правда не зовсім всім… По-перше, не скрізь, тобто не у всіх країнах; по-друге, не для всіх девайсів, на моє глибоке розчарування. У список щасливчиків увійшли тільки три моделі — Find My iPhone 4, Find My iPad і Find My iPod touch 4g. Ось ще один стусан під зад від Apple з несказанним: «А ну швиденько пошкребли по засіках і кинулися в Apple Магаз за новьем!»

Інші новинки в iOS 4.2

За подробицями про інших, менш значущих нововведених і поліпшення відправляю почитати на офіційну сторінку. Тут згадаю тільки одним рядком. Кому є що сказати — велкам в коменти!

  • Game Center — централізовано стежить за вашими досягненнями в іграх, допомагає знайти друзів, організувати багатокористувацькі «забіги» і «батли», інші елементи социальщины:)
  • iTunes TV show rental — оренда ТВ-шоу HD-якості без передплати за $0.99.
  • Покращена Mail — з’явилася можливість переглядати повідомлення з різних акаунтів в одному ящику, організація ланцюжків повідомлень, відкриття вкладень в сторонніх додатках.
  • У Нотатках тепер можна змінювати шрифти.
  • Додали 17 нових мелодій для текстових повідомлень.
  • Невеликі поліпшення Календаря, підтримуваних мов і розкладок клавіатур і т. д..