Передбачаючи офіційний запуск iCloud і iOS 5, який призначений на сьогоднішній день, яблучна компанія вирішила розпочати свій «парад оновлень» з релізу iTunes 10.5, що проходив тестування протягом довгого проміжку часу. А розробники мобільних додатків отримали доступ до нової бета-версії iTunes 10.5.1.

Реліз iTunes 10.5

Процес тестування iTunes 10.5 був початий ще в червні. За цей час стандартний медіа-програвач для OS X зазнав деякі зміни: як зовнішні (зовсім незначні, косметичні), так і внутрішні — за словами розробників Apple, код додатка був переписаний, щоб скористатися всіма перевагами Lion, включаючи 64-бітний режим і роботу в повному екрані.

За словами Apple, крім традиційних для таких випадків загальних виправлень, які підвищують стабільність і сумісність програвача, iTunes 10.5 може «похвалитися» такими новими можливостями:

  • iTunes in the Cloud дозволяє зберігати список всіх придбаних користувачем пісень/телешоу і отримати до них доступ в будь-який час без додаткових витрат.
  • Автоматичне завантаження. При активації цієї функції всі покупки будуть автоматично завантажуватися на інших користувацьких пристроях — Маках і іДевайсах (хоча є одна причина, по якій я б не став її включати).

  • Також, користувачі можуть переглянути список попередніх покупок і завантажити без додаткової витрати куплені раніше музичні треки, телешоу, програми та книги. На жаль, вам не вдасться завантажити об’єкти, які більше недоступні в iTunes Store. Наприклад, віддалені на порушення правил App Store додатки.

  • Підтримка iPhone, iPad або iPod touch з встановленою iOS 5.
  • Бездротова синхронізація. Для роботи цієї функції ваші іДевайсы і комп’ютери повинні бути підключені до однієї і тієї ж мережі Wi-Fi (пишуть, що версія OS X повинна бути не нижче 10.6.8).

Знайти це оновлення можна системної утиліті «Оновлення ПЗ (Software Update) або на сайті Apple. Там же розташовується і інсталятор для 64-бітних версій Windows.

iTunes 10.5.1 для розробників

Крім цього, розробники отримали доступ до нового iTunes 10.5.1 beta для OS X і Windows. У супровідній документації говориться, що ця версія медіа-програвача містить поліпшення продуктивності і виправляє помилки в роботі iTunes Match, який не був включений в стабільну версію iTunes 10.5.

Не менш знайомими виглядають попередження про те, що всі музичні бібліотеки Match, що зберігаються в iCloud, будуть видалені по закінченню процесу бета-тестування, тому розробникам не варто видаляти «опознанную» музику зі своїх комп’ютерів і навіть подбати про її регулярному резервному копіюванні, оскільки Apple залишає за собою право чистити iCloud у міру потреби.

Природно, деякі функції сервісу і додатки можуть працювати неправильно або не працювати зовсім (все-таки це бета-версія), а список відомих проблем так і не змінився:

  • Деякі пісні можуть бути не розпізнані, хоча і представлені в iTunes Store.
  • У Match може бути додана інша версія тієї ж самої пісні.
  • Ви не можете додавати пісні в iCloud з кількох комп’ютерів одночасно.