Тиждень подарунків від Apple триває. Слідом за неймовірно швидкими MacBook Pro і першим не-webkit’івським браузером в App Store, Купертіно балує користувачів свіжими латками до операційної системи Mac OS X. Серед них бажані оновлення 27″ імас’і a, латка, исправляющая помилки при переході на 10.6.3, і кілька сотень мегабайтів “щастя” для власників нових Pro’шек.

Кілька оновлень торкнулися 27″ iMac, власники яких скаржилися на смуги і нерівномірну підсвічування екрану. Повинен сказати, що Apple вже двічі намагалася вирішити цю проблему, але безрезультатно. Вийшли SMC Update 1.0 і EFI Update 1.0 виправляють недоліки з використанням процесора під час відтворення звуку через вихід навушників, проблеми з підсвічуванням екрану і роботу в режимі Target Display Mode, при якому моноблок перетворюється в звичайний монітор.

Всі користувачі Snow Leopard, які з якихось причин зіткнулися з помилками при установці останнього великого оновлення для яблучної ОС, можуть спокійно запускати Оновлення програм (Software Update) і встановлювати латку Mac OS X 10.6.3 v1.1. Вона виправляє виникли помилки, підвищує стабільність системи і «підчищає хвости», що залишилися після попередніх невдалих дій.

На всяк випадок, я пропоную користувачам зробити резервне копіювання важливих даних і запустити систему в Safe Boot. Це дозволить виконати деякі сервісні скрипти при завантаженні, після чого відновити права доступу і перевірити диск на наявність помилок за допомогою Дискової утиліти. У цьому випадку шанс вдало провести оновлення значно підвищується.

Третє оновлення виправляє лише одну помилку для Mac OS X 10.5 і 10.6. Воно отримало ім’я Security Update 2010-003 і закриває уразливість в службі шрифтів Apple. Зловмисник міг вставити в документ спеціально створений шрифт з шкідливим кодом, який при відкритті документа надавав хакеру повний доступ до комп’ютера. Виявляється, за перебування саме цієї уразливості відомий спеціаліст з систем безпеки Чарлі Міллер отримав один з головних призів на останньому конкурсі Pwn2Own.

І, нарешті, останнє оновлення торкнеться тільки новоспечених власників представлених позавчора Pro’шек. Software Update 1.3 виправляє помилки відеокарт nVidia GeForce 330M під час складних графічних обчислень і підвищує загальну стабільність системи. Оновлення призначається власникам 15″ і 17″ моделей MacBook Pro і не зачіпає 13″ ноутбуків.

Всі оновлення можуть бути завантажені через Software Update (Оновлення програм) або з сайту підтримки Apple.