Вчора ввечері компанія з Купертіно вирішила знову ощасливити розробників і просунутих користувачів новими версіями своїх програмних продуктів. На початку тестери отримали можливість скачати перший білд Mac OS X 10.6.8, а трохи пізніше з’явилися нові та очікувані складання Xcode і Lion Developer Preview 3. Останній, до речі, почали активно готувати до релізу, додавши в нього оновлене вікно логіна та чудові шпалери на робочий стіл.

Mac OS X 10.6.8

Судячи з усього, Mac OS X 10.6.8 стане останнім Сніговим Барсом з родини, який буде випущений компанією Apple перед запланованим на літо цього року переходом на наступну велику версію яблучної операційної системи. Нова збірка має номер 10K521 і призначена в основному для розробників і бета-тестерів.

Подробиць не багато, але в супровідній документації Apple просить зосередитися на тестуванні роботи AirPort і мережі, графічних драйверів, Mac App Store, QuickTime і VPN.

Lion Developer Preview 3

Куди більш цікавим видається реліз Lion Developer Preview 3 приблизним розміром в 1,07 ГБ. Він поширюється через системну утиліту Оновлення програм (Software Update) і призначений для всіх розробників і тестерів, на комп’ютерах яких встановлений Lion Developer Preview 2 Update 2.

Варто сказати, що мабуть серед головних змін Лева можна виділити нові шпалери на робочий стіл (архів на MediaFire, 26,15 МБ), нове вікно логіна в систему…

…і точно робоча функція Reading List, про яку ми вже говорили минулого разу. Її можна включити прям з діалогу налаштувань браузера. На жаль, на даний момент елементи цього списку ні з чим не синхронізуються і не з’являються в менеджері закладок. Можливо, компанія в майбутньому виправить цей недолік:

Крім цього, існують більш дрібні зміни. Наприклад, це кілька нових опцій в додатку Системні налаштування > Mission Control і зміни в цій функції операційної системи, яка тепер виділена в окремий додаток та сумісна з декількома моніторами. Прямо в ньому можна додати нові робочі столи з допомогою кнопки «+» і зручніше керувати вікнами додатків для переміщення їх з однієї робочої області в іншу.

Після логіну в систему змінилася анімація (і, здається, вона періодично глючить), кнопка «вперед» в Dashboard, колір смуг прокрутки залежить від фону (для темного фону смуга прокрутки стає світлою і навпаки), в iCal — новий пункт Reminders, трохи змінилася панель інструментів Finder і кнопка для створення нового каталогу:

Xcode 4.1 Developer Preview 5

Паралельно з цим у розділі для Mac-розробників з’явився і новий білд Xcode, який може бути встановлений тільки на Lion Developer Preview 3. На жаль, Apple не надала жодних детальних подробиць цього оновлення.