Минулої ночі Apple знову довела, що сидіти склавши руки у неї просто немає часу. Компанія безперервно займається поліпшенням всього і вся, тому радує користувачів чотирма новими версіями своїх програмних продуктів, що зачіпають MacBook Air, Xcode і Lion.

Додаткове оновлення 10.6.7 для 13″ MacBook Air

Схоже, значний топік на форумі підтримки Apple, про який ми говорили в одному з останніх номерів “Яблуні”, став достатньою підставою для того, щоб в Купертіно звернули увагу на зависання системи у власників 13″ ноутбуків MacBook Air, оновлених до останньої версії Snow Leopard.

Проблема полягала в тому, що через деякий час після запуску iTunes система переставала відповідати на запити користувача і нічого не допомагало, крім примусового відключення комп’ютера кнопкою живлення.

Мініатюрний апдейт розміром всього 461 КБ доступний через Оновлення програм (Software Update) або на сайті підтримки Apple. Але варто врахувати, що його можна поставити тільки на Snow Leopard 10.6.7.

Lion Developer Preview Update 1

Новина про те, що Купертіно може вже найближчим часом випустити GM-реліз Lion для розробників, витала в інтернеті з минулих вихідних завдяки старанням TechCrunch, які опублікували цю інформацію разом з деякими вражаючими подробицями про насування анонсі iOS 5.

У супровідній замітці до оновлення значилося всього одне речення:

This update is required to redeem downloads of Mac OS X Lion seed builds from the Mac App Store.

Що можна перекласти наступним чином: «це оновлення потрібно для завантаження майбутніх версій Mac OS X Lion з Mac App Store за допомогою reedem-коду». Якщо ви пам’ятаєте, минулого разу перша попередня версія Lion поширювалася аналогічним чином.

Mac OS X Lion Developer Preview 2

Передчуття не підвело: вже через деякий час після виходу описаного трохи вище Update 1 всім учасникам Mac Developer Program на сайті Apple для розробників було запропоновано отримати новий redeem-код на завантаження Lion Developer Preview 2 (номер білду 11A419), який вимагає для установки або Snow Leopard 10.6.7, або попередньої білд Лева.

У розділі частих запитань Apple вказує на те, що розробникам прямо в Mac App Store можна буде тимчасово поставити на паузу завантаження (все-таки, розмір інсталяційного пакету значний).

Незважаючи на те, що Developer Preview 2 працює значно стабільніше свого попередника, Apple не даремно відмовилася присвоїти цьому релізу статус «GM», так як вже зараз відомо не менше десятка проблем, серед яких можна виділити наступні:

  • у системі реалізована далеко не повна підтримка Thunderbold-пристроїв;
  • у користувачів, які працюють з томами NTFS (наприклад, розділ BootCamp або зовнішній жорсткий диск), може виникнути Kernel panic під час перезавантаження;
  • на останніх моделях MacBook Pro (early 2011) з графікою ATI не буде відтворюватися відео, куплена в iTunes Store;
  • проблеми в роботі Lion Server, iPhoto 9, функції Recovery HD, дозволяє відновлювати систему без компакт диска;
  • а також інші помилки і недоробки.

Xcode 4.1 Developer Preview 2

Слідом за другою попередньою версією Lion розробники отримали доступ до тестової версії Xcode 4.1. Завантажити її також можна через спеціальний розділ dev-сайту Apple.