Як і було обіцяно в прес-релізі Apple, опублікованому ще в середині минулого місяця, сьогодні всім користувачам Snow Leopard нарешті стало доступно оновлення операційної системи до версії 10.6.6 з підтримкою довгоочікуваного офіційного магазину додатків Mac App Store.

Оновлення Mac OS X 10.6.6 рекомендується для установки всім користувачам Snow Leopard і містить загальні виправлення операційної системи, які підвищують стабільність, сумісність і захист вашого комп’ютера Mac.

Воно також включає в себе програму Mac App Store, яка за словами Apple є найкращим інструментом для пошуку і покупки нових додатків для Mac. Цей магазин пропонує наступні функції і можливості:

  • Відкриття для себе нових програм для Mac — переглядайте нові програми в розділах «Добірка», «Топ-чарти» і «Категорії». Також можна шукати певну програму. Читайте докладні описи і відгуки від інших користувачів і переглядайте знімки екранів програм.
  • Покупка і установка — купуйте програми з допомогою облікового запису iTunes. Програми встановлюються одним натисненням і негайно з’являються в Dock.
  • Оновлення програм — Mac App Store відстежує придбані Вами програми і сповіщає Вас про появу оновлень для них.

Також, була усунена проблема, пов’язана з неправильною печаткою документів у портретною орієнтацією сторінки, і проблема з деякими комп’ютерами Mac, комплектуються графічними адаптерами ATI, в яких вказівник миші міг переміщатися по екрану ривками за умови, що ваш зовнішній дисплей підключений через DVI.

Детальну інформацію про зміни в системі безпеки, які були додані в цьому оновленні, можна знайти на спеціальній веб-сторінці (англійською мовою).

Традиційно апдейт доступний в декількох варіантах:

  • Завантаження через Оновлення програм (Software Update). В залежності від комп’ютера і версії встановленої на нього операційної системи розмір завантажуваних компонентів може змінюватися (в моєму випадку це майже 115 МБ).
  • Завантаження автономного інсталятора з дельта-апдейтом (DMG, 145.59 МБ) з сайту підтримки Apple. Він може бути встановлений тільки на Mac OS X 10.6.5.
  • Завантаження автономного інсталятора з накопичувальним комбо-апдейтом (DMG, 1.06 ГБ) з сайту підтримки Apple. Це оновлення може бути встановлено на будь-яку версію системи Mac OS X 10.6.x, оскільки містить у собі всі виправлення, випущені в попередні рази.

«Подарунки» чекають і всіх адміністраторів серверного Snow Leopard, який теж оновився до версії 10.6.6. Користувачі можуть завантажити дельта (DMG, 143.50 МБ) і комбо-апдейти (DMG, 1.15 ГБ).

Перед оновленням бажано зробити резервну копію всіх важливих персональних даних, а якщо система зависла під час установки — скористатися простими рекомендаціями по усуненню неполадок. До речі, під час перевірки оновлень або їх завантаження можуть виникнути деякі проблеми, пов’язані з великим навантаженням на сервери Apple. Мабуть, безліч користувачів по всьому світу дуже довго чекали цього моменту і відразу після релізу кинулися його качати і встановлювати.

У будь-якому випадку, редакція Маковода бажає нашим чудовим читачам вдалого оновлення!

P. S. А зараз — перезавантаження і перше знайомство з Mac App Store.