В доці знову привітно застрибав значок Software Update, а це означає, що зовсім скоро буде встановлено чергове оновлення для одного з яблучних програмних продуктів, розроблених кращими програмістами Купертіно. На цей раз переробці піддався стандартний браузер Mac OS X як для користувачів Snow Leopard / Leopard, так і власників більш старших комп’ютерів, що працюють під управлінням Tiger, а також нечисленних користувачів Windows.

У традиційному тексті, який супроводжує кожне яблучне оновлення, йдеться про те, що апдейт Safari версії 5.0.3 містить низку всіляких удосконалень, спрямованих на підвищення зручності роботи в браузері, його сумісності, стабільності і безпеки, а також поліпшення функцій універсального доступу.

Якщо говорити більш конкретно, то можна виділити наступні цікаві моменти:

  • У розділі «Найкращий збіг» адресного рядка тепер відображаються більш точні результати.
  • Також більш точні результати відображаються і в розділі Top Sites.
  • Була виправлена помилка, в результаті якої флеш-контент, що відображається за допомогою плагіна Adobe Flash 10.1, міг розташовуватися поверх решти вмісту веб-сторінки.
  • Функція блокування спливаючих вікон працює більш надійно.
  • Підвищена стабільність при введенні тексту в поле пошуку та текстові поля на таких веб-сайтах як www.netflix.com і www.facebook.com.
  • Підвищена стабільність при використанні розширень, які дуже інтенсивно використовують JavaScript.
  • Підвищена стабільність при використанні VoiceOver з Safari.

Завантажити це оновлення можна за допомогою Software Update (Оновлення програм) або безпосередньо з сайту Apple (DMG, 37.58 МБ). Майте на увазі, що після установки апдейта буде потрібно перезавантажити комп’ютер.

Для користувачів Windows замість поліпшень в сумісності з VoiceOver розробники з Купертіно пропонують інше «підвищення стабільності» — функції Safari Reader, що використовується для комфортного читання різних хороших веб-сайтів.

Як я вже сказав трохи раніше, «посилка з подарунком» прийшла і всім користувачам Tiger у вигляді оновлення Safari 4.1.3. Список змін практично нічим не відрізняється, за винятком того, що у цієї версії браузера немає підтримки Reader і розширень. Інсталяційний пакет розміром в 29.46 МБ також доступний з сайту Apple.

Повинен сказати, що адресна рядок дійсно стала «найрозумніший» — тепер Safari віддає більший пріоритет сайтам, які перебувають у користувача в закладках, ніж якомусь невідомому власним алгоритмом, який використовувався в попередніх версіях цього яблучного браузера.

Вдалого оновлення!