Компанія Apple випустила перше оновлення для OS X Lion Developer Preview 4, яке стало доступно учасникам програми Mac Developer Program на початку минулого тижня — майже через декілька годин після закінчення презентації Стіва Джобса і його колег на урочистому відкритті всесвітньої конференції розробників WWDC 2011.

Оновлення, нехитро назване програмістами з Купертіно «Lion Developer Preview Update» і займає 656,6 МБ, рекомендується для установки всім користувачам, працюючим з четвертим попереднім релізом Lion. На відміну від традиційних оновлень для Mac OS X цей білд з номером 11A494a може бути завантажений тільки за допомогою системної утиліти Оновлення програм (Software Update), а після його установки потрібно обов’язкова перезавантаження комп’ютера.

У світлі відсутності будь-яких офіційних подробиць, які супроводжують подібні релізи, виникло припущення, що основні зміни в ньому знаходяться «під капотом» і спрямовані на класичне виправлення різноманітних помилок, а також підвищення стабільності і продуктивності майбутнього великого апдейта операційної системи. Але від уважних користувачів не зникли і такі візуальні зміни.

Для початку можна виділити оновлене і дуже стильно виглядає вікно логіна, яке використовує темну текстуру. Аналогічне вікно вже було показано в ході виступу Філа Шиллера на сцені центру Moscone West, але така ж текстура застосовується для оформлення інших елементів інтерфейсу OS X Lion і iOS 5.

А ось так виглядає вікно логіна для операційної системи, в якій зареєстрований тільки один акаунт. Якщо ви забули пароль, то просто натисніть невелику стрілку, розташовану поруч із ім’ям користувача, і відразу ж з’явиться підказка.

Незважаючи на те, що на екрані немає традиційної рядка меню у правому верхньому куті розташовується кілька звичних і знайомих елементів: індикатор акумулятора, годинник і індикатор сили сигналу бездротової мережі. Клікаючи по годинах ви також зможете переглянути ім’я комп’ютера, IP-адресу та номер поточного білду операційної системи. До речі, користувачі повідомляють, що Apple позбувається брендингу AirPort в своїй системі так само, як вони надходять зі словом «Mac» у назві «Mac OS X».

В попередніх збірках Lion користувачі скаржилися на різного роду графічні глюки — вони були усунені в Lion Developer Preview 4 Update.

Схожа темна текстура, про яку я говорив трохи раніше, була також додана в Mission Control. Він тепер за замовчуванням викликається трьох – або чотирьох-пальцевим жестом «swipe вгору», а також в якості фону для папок Launchpad (попередні проблеми з пропадающими іконками теж були вирішені).

Також, невеликий зазнали модифікації:

  • Вікно «Про це комп’ютері…» — замість іконок в заголовках панелей використовуються звичайні слова, а в панелі з інформацією про накопичувач відображається поточний заповнення жорсткого диска і додана швидкого виклику Дискової утиліти.
  • І панель налаштувань трекпеда в утиліті Системні налаштування.