Схоже усвідомивши, що народ не заспокоїться, поки не отримає в свої руки нормальний завантажувальний носій з OS X Lion, Apple випустила спеціальну настільну утиліту Recovery Disk Assistant, яка дозволяє створити на зовнішньому жорсткому диску або USB-флешці спеціальний розділ для відновлення операційної системи, після чого користувачі зможуть відновлювати або інсталювати OS X Lion без необхідності фізичного диска».

Утиліта Recovery Disk Assistant дозволяє створити відновлювальний розділ Lion на знімних носіях. Він нічим не буде відрізнятися від аналогічного розділу Recovery HD, який був створений операційною системою під час її установки.

Завдяки такому носія користувачі можуть заново встановити Lion (навіть на новий жорсткий диск), працювати з усіма функціями Дискової утиліти, відновити систему резервного копіювання Time Machine або спробувати знайти рішення проблеми, яка виникла з «залізом» в інтернеті, скориставшись вбудованим браузером Safari.

Для того, щоб створити зовнішній завантажувальний розділ з використанням утиліти Recovery Disk Assistant, вам потрібно:

  • Будь-який комп’ютер Apple під управлінням OS X Lion, у якого на жорсткому диску вже є вищезазначений розділ.
  • Зовнішній USB-вінчестер або USB-флешка (до речі, ні слова про накопичувачі з FireWire або Thunderbolt) з об’ємом вільного місця не менше 1 ГБ.

Процес перенесення розділу Recovery HD досить простий і займає лічені хвилини. Спершу потрібно підключити до USB-порту комп’ютера зовнішній накопичувач, який вам не шкода.

Майте на увазі, що вся інформація на обраному зовнішньому жорсткому диску або флешці буде повністю видалена.

Після цього запустіть завантажений додаток Recovery Disk Assistant.app (посилання в кінці статті). Залишається лише вибрати диск, на якому ви хочете створити відновлювальний розділ і почекати якийсь час, поки закінчиться перенесення даних.

Також, не варто забувати, що по закінченню цього процесу створений розділ не буде видно ні в Finder, ні в Дискової утиліти (власне, як і існуючий). Але ви все одно зможете завантажитися з нього, якщо при включенні або перезавантаженні комп’ютера натиснете і будете утримувати клавішу Option (Alt) для відображення завантажувального меню, в якому з’явиться нова іконка з підписом Recovery HD.

Знайти DMG-образ з утилітою можна в спеціальному розділі завантажень сайту підтримки Apple, він займає всього 1,07 МБ.