Ви пам’ятаєте, які пристрасті вирували навколо запуску iPhone 4 і яку проблему роздули зі звичайного для більшості мобільних телефонів проблеми? Після анонсу iPhone 4S було зроблено сміливу заяву, що новий дизайн антени здатний раз і назавжди позбавити користувачів від повторення Антеннагейта і проблем з «смертельним захопленням». На щастя, це підтверджується безліччю власників нових смартфонів, які встигли обзавестися протестувати його з усіх сторін.

Рік тому невелика частина користувачів почала скаржитися на незручності, спричинені різкою втратою сигналу і частими обривами зв’язку, які проявляються, якщо тримати телефон за нижню частину корпусу (як ми з вами зазвичай тримаємо будь-який мобільний гаджет). Через тиждень, в тому числі завдяки «докопавшимся до істини» журналістам та блогерам, про цю проблему знав весь світ, а трагедія набула рис вселенського масштабу.

В результаті навіть досить авторитетні компанії та веб-ресурси не рекомендували купувати iPhone 4 з-за проблем з сигналом, хоча далеко не всі навіть бачили цей ефект в живу (згідно з даними Apple, кількість постраждалих користувачів склало всього 0,55% від загального числа власників iPhone 4).

При цьому компанії Apple для озвучування офіційної позиції довелося збирати спеціальну прес-конференцію, на якій Стів Джобс показав, що подібним проблемам схильні не тільки iPhone, але і телефони інших виробників. Крім цього, для цікавих журналістів була влаштована екскурсія по «чорним лабораторій» Купертіно, які займаються тестуванням прототипів і під зав’язку забиті багатомільйонним обладнанням, а щоб загладити свою провину компанія прийняла рішення дарувати покупцям iPhone 4 безкоштовні чохли-бампери.

На щастя, вже ранні тести і звіти досить великої кількості користувачів показали, що щільний захоплення (або, як його ще називають, «смертельний захоплення») за нижню частину iPhone 4S призводить або до незначного зниження сигналу, або не впливає на нього зовсім. На зображенні вище показана наочна різниця в рівні сигналу.

Крім цього, хлопці з Insanely Great Mac зняли невелике відео в якому добре видно, що від «смертельного захоплення» вже через хвилину (або близько того) iPhone 4 взагалі перестає працювати з мережею, відображаючи повідомлення «No service» в панелі статусу. У свою чергу, iPhone 4S хоча і зменшує рівень сигналу на одну поділку, але при цьому не втрачає: