Практично відразу після покупки деякі користувачі почали скаржитися на погану роботу Wi-Fi модуля в новому iPad: частина з них зіткнулася з низькою швидкістю передачі даних, в інших постійно втрачається підключення до маршрутизатора, а треті і зовсім не можуть з’єднатися з місцевими бездротовими мережами. Але компанія вже приступила до вивчення озвучених скарг.

У найбільшому топіку на офіційному форумі підтримки Apple Support Communities вже зараз залишено понад 700 повідомлень від користувачів з аналогічними проблемами. Ось для прикладу лише деякі з них:

Я в готелі зі своїм ноутбуком і новеньких iPad. Рівень прийому Wi-Fi на ноутбуці хороший, але iPad ловить тільки слабкий сігал. Хто-небудь стикався з подібними проблемами? Може бути ви мені щось порадите?

[…]

Проблема не має абсолютно нічого спільного з роутерами. Зараз поруч зі мною моя дружина, яку я дав перший iPad, і він показує повний рівень сигналу, а в мене всього 1-02 смужки. Для довідки: якщо я запускаю Speedtest біля бездротового маршрутизатора, то швидкість завантаження складає 10 Мбіт/с, а на відстані 6 метрів падає до 0,2 Мбіт/с. Це просто смішно.

[…]

Ті ж питання, та ж проблема. Я перевірив на університетському і моєму домашньому Wi-Fi (будинку Airport Express). Перший iPad підтримує хороше сполучення, чого не можна сказати про новий планшеті.

А вчора в руки редакторів блогу 9to5Mac потрапила цікава внутрішня директива з грифом «конфіденційна інформація», якою компанія повідомила співробітників AppleCare, що вже займається дослідженням ситуації і рекомендує в разі звернення клієнтів замінювати проблемні гаджети на нові. Але при цьому користувач разом з iPad повинен буде здати адаптер живлення і USB-кабель.

У документі вказані всі ті ж симптоми: нестійке з’єднання, повільна швидкість і відсутність видимих мереж Wi-Fi. Apple попросила своїх фахівців протестувати планшети і переконатися, що причиною звернення до сервісні центри стали саме апаратні, а не програмні помилки. За словами джерел блогу, у разі виявлення апаратного дефекту браковані планшети буде відразу ж відправлені в «чорні лабораторії» компанії з Купертіно, де інженери компанії приступлять до його всебічного вивчення і пошуку причин, що викликали збій.

Саме час згадати, що кілька років тому користувачі оригінальних iPad вже стикалися з подібними проблемами в роботі бездротового модуля. Тоді проблема була знайдена і начебто навіть виправлена. Подивимося, що буде цього разу.