Днями Офіс патентів і торгових марок США (US Patent & Trademark Office або скорочено USPTO) видало компанії з Купертіно новий патент під назвою «Відображення синхронізованого примірника контенту на портативному електронному пристрої», в якому йде мова про «зворотний» AirPlay, що дозволяє транслювати вміст телевізійної приставки Apple на iOS-пристрої, а не навпаки, як у випадку звичного AirPlay.

Даний патент досить докладно описує систему, що дозволяє власникам Apple TV «віддзеркалювати» інтерфейс телевізійної приставки на екрані iPhone або iPad. Як приклад використання такої системи яблучна компанія описує наступну ситуацію: кілька друзів зустрілися на вечірці і вирішили подивитися фото або відео на так званому «центральному пристрої», яким в даному випадку є Apple TV. Коли одна людина виходить з кімнати, інші друзі змушені припинити перегляд і дочекатися його повернення.

Однак завдяки «зворотного» AirPlay телеприставка може продовжити показувати контент, паралельно передаючи його на смартфон людини, пішов в іншу кімнату, тому він нічого не пропустить. Основній групі також не обов’язково переривати перегляд.

Патент також не передбачає ніякої процедури авторизації. А це означає, що для відтворення вмісту Apple TV на віддалених іДевайсах користувачам навіть не доведеться вводити пароль. Тим не менш, своєрідний гостьовий доступ буде надаватися лише протягом обмеженого часу, поки людина буде відсутній в кімнаті з центральним пристроєм.

В принципі, подібна технологія дійсно могла б зробити Apple TV корисніше, але компанії з Купертіно доведеться домовитися про це з постачальниками потокового контенту для своєї платформи. Досягти цього може бути набагато складніше, ніж, власне кажучи, реалізувати дану функцію в телеприставке, адже на даний момент провайдери за умовами угоди надають доступ до вмісту лише з одного інтерфейсу пристрою.

Так чи інакше, перед нами досить цікавий патент, який дозволяє припустити, що плани Apple стосовно «зворотного» AirPlay не обмежуються даним прикладом. І якщо компанія до цих пір працює над великим оновленням Apple TV, це могло б стати одним з досить приємних нововведень.