Випустивши лінійку ноутбуків MacBook Pro в unibody-корпусах, Apple провела справжню революцію у виробництві алюмінію, завдяки чому виграла вся галузь загалом. Зараз же, як стверджує відомий технологічний ресурс The Verge, компанія з Купертіно готується подібним чином змінити характер виробництва сапфіра, але тепер всю вигоду отримає тільки Apple.

Коли в 2008 році в продаж надійшло нове покоління MacBook Pro, корпус яких зроблений з цілісного шматка алюмінію, яблучна компанія покладалася на послуги сторонніх постачальників, які займалися забезпеченням матеріалів, необхідних для випуску лінійки професійних ноутбуків. Вже тоді з готівкою у Apple було все в порядку, тому вона всіляко підтримувала своїх підрядників, допомагаючи їм оптимізувати і розширювати виробництво, інакше компанія просто не змогла б задовольнити попит на нові Прошки.

В результаті цього такі рідко використовувані в промисловості процеси, як екструзія і кування алюмінію, стали цілком буденним явищем, а Apple по суті справи сформувала абсолютно нову ланцюжок поставок навколо цього матеріалу:

«Завдяки Apple алюміній тепер стало набагато дешевше і простіше використовувати при створенні продуктів, — зазначає Мін-Чі Куо (Ming-Chi Kuo), аналітик KGI Securities. На його думку, попит з боку Apple призвів до того, що «пов’язані постачальники алюмінієвих корпусів стали інвестувати все більше і більше у виробничі потужності і технології». Кожен з них намагався задовольнити потреби виробника Макбуков і дістати прибутковий контракт на екструзію, анодування та переробку величезної кількості алюмінію.

Apple стала основоположником алюмінієвої революції, але вона практично не могла контролювати виробничі процеси і поширення передових технологій в інших галузях. У випадку з сапфіром яблучна компанія збирається дотримуватись протилежного підходу: вона готова провести ще одну революцію, але на цей раз не планує ділитися всіма перевагами з іншими.

Для будівництва нового аризонського сапфірового заводу компанія з Купертіно заручилася підтримкою GT Advanced Technologies. От тільки тепер будь-які досягнення в даному напрямку, що дозволяють виробляти достатньо цього матеріалу для випуску сотень мільйонів пристроїв щорічно і зробити його більш доступним, будуть слугувати на користь Apple.

Конкурентам доведеться вирішувати ці проблеми самостійно або зовсім відмовитися від масового використання сапфіра, зосередившись на аналогічних прозорих матеріалах для майбутніх пристроїв. Але в будь-якому випадку більшість компаній залишиться позаду, адже у них немає таких великих фінансових резервів, що дозволяють інвестувати в повномасштабні виробничі об’єкти, які будуть займатися лише одним матеріалом.

За останніми чутками Apple і GT Advanced Technologies вже почали випускати на аризонском заводі з допомогою 100 плавильних печей невеликі партії сапфіра (до поточного моменту вироблено трохи більше 2 тонн), але в найближчому часі партнери збираються встановити понад 1000 нових печей, так як Apple планує нарощувати виробництво цього матеріалу до кінця 2014 року. Судячи з усього, у каліфорнійського гіганта і справді далекосяжні плани щодо сапфіра, адже в Купертіно точно не стали б будувати цілий завод для виробництва захисного покриття для сенсорів Touch ID камер в iPhone.