Ще в грудні минулого року Motorola Mobility перемогла Apple в патентному спорі і, отримавши попередній судову заборону, тимчасово змусила припинити продажі майже всіх моделей iPhone (за винятком 4S) і iPad з 3G-модулем в німецькому онлайн-магазині. Тим не менш, юристи яблучної компанії негайно подали апеляцію і вже через пару годин виконання судового заборони було призупинено. Apple пішла в контрнаступ, а тепер у неї з’явився ще один важливий козир.

Тепер, як повідомляє Флоріан Мюллер, патентний експерт з багаторічним стажем і автор блогу FOSS Patents, компанія з Купертіно добилася набагато більш значущого рішення в безперервному судовому розгляді: представники німецької феміди постановили, що Motorola не зможе скористатися попередніми забороною на продаж яблучної продукції до тих пір, поки буде розглядатися апеляція у цій справі.

А оскільки ці процедури можуть тривати роками, Apple фактично убезпечила себе і вже може не хвилюватися, що в найближчому майбутньому їй знову доведеться вилучати свою продукцію з віртуальних полиць інтернет-магазину. І якщо кілька місяців тому можна було однозначно сказати, що попереднє рішення було на користь Motorola, то тепер від цього переконання не залишилося й сліду:

Верховний земельний суд Карлсруе («Oberlandesgericht Karlsruhe»), що є вищою апеляційною інстанцією земельного суду міста Мангейм, протягом певного часу розглядав попереднє рішення і сьогодні скасував подальше виконання патентного заборони Motorola Mobility проти Apple в Німеччині, принаймні, на термін розгляду поточної апеляції (воно, я думаю, буде тривати цілий рік, якщо не більше).

Хоча сьогоднішнє рішення є лише резюмирующим і може бути змінено Motorola Mobility в ході повноцінного розгляду, це означає, що апеляція Apple досить імовірно виявиться успішною. Але навіть якщо це не так, Apple дійсно може вирішити проблему з обмеженням продажу своїх продуктів.

Велика частина дискусій щодо 3G відноситься до патентів, які були оголошені галузевими стандартами багато років тому, і Motorola була зобов’язана ліцензувати свою інтелектуальну власність на справедливих, розумних і недискримінаційних умовах FRAND) іншим виробникам мобільних гаджетів.

Схоже, юристи Apple зуміли переконати німецький суд, що вони доклали достатніх зусиль для ліцензування патентів, але так і не змогли домовитися з їх власниками (ще б вони домовилися). Тому будь-яке подальше виконання судового заборони, отриманого компанією Motorola, буде розцінюватися як порушення антимонопольного законодавства.

Тим не менш, це рішення не зачіпає інше судове провадження, в рамках якого теж перемогла Motorola Mobility, а Apple довелося відключити push-повідомлення для миттєвої доставки електронної пошти, синхронізації календаря та контактів для німецьких передплатників iCloud. Що фігурує в справі патент не відноситься до галузевим стандартам і, отже, не має ліцензуватися за умовами FRAND. Тим не менш, Apple вже оскаржує дане рішення.