Днями компанія з Купертіно оголосила на своєму офіційному сайті про намір знову об’єднати зусилля з некомерційною організацією Code.org для підтримки програми «Hour of Code», в рамках якої американські школярі та студенти протягом години зможуть познайомитися з основами програмування на безкоштовних семінарах.

Дані заняття пройдуть в роздрібних магазинах Apple в наступний четвер, 11 грудня. Але на відміну від минулого року яблучна компанія вирішила не обмежуватися своєю рідною країною і розширила ініціативу Code.org. Крім одноденних семінарів навчання комп’ютерним наукам буде присвячена вся наступний тиждень з 8 по 14 грудня Apple також проведе низку окремих спеціальних заходів у великих містах по всьому світу.

На такі івенти в окремі Apple Store компанія з Купертіно запросила розробників з великих компаній, які розкажуть студентам, як вони зацікавилися програмуванням, що мотивує і надихає їх на створення своїх програм та ігор. Серед подібних заходів Apple особливо виділила наступні зустрічі:

  • у Токіо з Хидеко Огавой (Hideko Ogawa) з Flask;
  • у Чикаго з Теодором Греєм (Theodore Gray) з Touchpress;
  • у Лондоні з Торстеном Рейлом (Torsten Reil) з NaturalMotion;
  • у Нью-Йорку з Жозелиной Лівітт (Jocelyn Leavitt) з Hopscotch;
  • у Берліні з Менгтингом Дат (Mengting Gao) і Фабіаном Лукасом (Fabian Lucas) з AJNS New Media;
  • у Шанхаї з Сан Йонгом (Sun Yong) з tag Design;
  • в Осаці з Йута Цуруокой (Yuta Tsuruoka) з BASE.

Авторами ініціативи «Hour of Code», широко підтриманої американською громадськістю, політиками і великими корпораціями, є некомерційний інтернет-ресурс Code.org, на якому представлені різноманітні інструменти для самостійного навчання та викладання програмування. Щороку веб-сайт проводить глобальні заходи, ставлячи перед собою досить амбітні цілі — не просто показати мільйонам школярів студентів, що з себе представляють комп’ютерні науки, але і навчити їх основних прийомів програмування.

За годину, ясна річ, цього навчитися неможливо, але організатори щиро сподіватися, що після цих семінарів підлітки по-новому глянути на свої комп’ютерні пристрої і будуть більше часу приділяти освіті, а не ігор і соціальних мереж.