Тім Кук не раз говорив, що Apple заробляє набагато більше грошей, ніж їй потрібно для роботи, тому ще в 2012 році компанія запустила програму повернення капіталу акціонерам. І сьогодні вночі крім квартальних підсумків Apple оголосила про чергове розширення даної програми до 200 млрд. доларів.

Сьогодні рада директорів Apple оголошує про більш ніж 50% розширенні програми повернення капіталу акціонерам. Apple має намір задіяти в загальній складності понад 200 млрд. доларів до кінця березня 2017 року. Частиною програми, схваленої радою директорів, є викуп акцій на суму 140 млрд. доларів замість заявлених у минулому році 90 млрд. доларів. Крім цього, компанія планує продовжити погашати зобов’язання по акціях з обмеженнями, в яких підходить термін переходу прав.

Рада директорів також затвердив збільшення розміру квартальних дивідендів на 11% і оголосив про виплату 14 травня 2015 року дивідендів у розмірі 0,52$ на акцію всім, хто входив у число акціонерів за станом на кінець операційного дня 11 травня 2015 року.

З моменту початку реалізації програми повернення капіталу в серпні 2012 року і по березень 2015 року компанія Apple повернула акціонерам понад 112 млрд. доларів, включаючи зворотний викуп акцій на суму 80 млрд. доларів.

Для підтримки фінансування компанія планує продовжити виходити на ринки державного боргу як на національному, так і на міжнародному рівнях. Керівники Apple і рада директорів продовжать регулярно оцінювати успішність програми і збираються щорічно звітувати про її розвиток.

«Ми віримо у світле майбутнє Apple, і безпрецедентні масштаби нашої програми повернення капіталу відображають цю тверду впевненість, — сказав Тім Кук, генеральний директор Apple. — Основна частина нашої програми буде спрямована на зворотний викуп акцій, але ми не забуваємо і про те, наскільки важливі дивіденди для більшості наших інвесторів, тому ми збільшуємо розмір виплат вже втретє менш ніж за три роки».

До речі, після оголошення вчорашніх підсумків акції Apple знову злетіли в ціні і зараз торгуються за ціною 132,65$ або 928,55$ за старими цінами до процедури дроблення, що сталася в червні минулого року.