Як повідомляє видання The Wall Street Journal, в період з 2007 по 2009 роки Apple таємно видаляла треки з iPod, завантажені не з iTunes Store. Про це стало відомо при розгляді чергового колективного позову, де компанія з Купертіно фігурує в якості відповідача і звинувачується в порушенні антимонопольного законодавства через прив’язки оригінального iPod до своєї екосистемі.

Цей судовий розгляд підносить чимало сюрпризів. За словами адвоката Патріка Коуглина (Patrick Coughlin), що представляє інтереси позивачів, власники iPod, які завантажували треки не з iTunes Store і намагалися синхронізувати їх з яблучним MP3-плеєром, стикалися з малоінформативними повідомленнями про помилки. Користувачам рекомендувалося скинути iPod до заводських налаштувань, що призводило до видалення всієї музики, завантаженої з альтернативних музичних сервісів, і неможливості її прослуховування.

Зі свого боку директор з безпеки Apple Августин Фарруджа (Augustin Farrugia) повідомив, що компанія використовувала розпливчасті повідомлення про помилки, не бажаючи забивати голову користувачам технічними подробицями. Августин також додав, що Apple дійсно могла видаляти контент, але робила це з цілком благородною причини — з метою «захистити споживачів від хакерів і різноманітного шкідливого контенту».

В рамках даного позову юристи представили е-мейли Стіва Джобса в якості доказу, що Apple спеціально блокувала альтернативні музичні сервіси після запуску iPod. В електронній переписці колишній генеральний директор компанії з Купертіно навіть якось обговорював можливість звинуватити конкурентів начебто RealNetworks у зломі iPod, коли вони пропонували завантаження пісень, здатних відтворюватися на пристрої.

Розгляд колективного позову стартувало на початку цього тижня в окружному суді Північної Каліфорнії. Очікується, що незабаром для дачі показань туди будуть викликані старші віце-президенти Apple Філ Шиллер і Едді Кью.