Навіть за найскромнішими підрахунками, до анонсу нового покоління каліфорнійських смартфонів залишається трохи більше 9 місяців. Тому Apple, безсумнівно має в своїх «чорних лабораторій» якісь заготовки гіпотетичного майбутнього iPhone 5, не стане ламати налагоджений процес створення пристрою заради якогось нового процесора. Однак, коли справа стосується розробок компанії ARM, можна сміливо очікувати на новий виток «війни смартфонів» вже в недалекому майбутньому.

Вся справа в тому, що компанія ARM пару днів тому «похвалилася» у своєму прес-релізі новим дизайном процесора Cortex-A15 MPCore (кодова назва «Eagle»), який може бути використаний для створення величезної кількості сучасних пристроїв: смартфонів, планшетів і «таблеток», розважальних мультимедіа-систем, нетбуків і так далі.

Судячи з інформації від розробників, новий ARM-чіп мало не в 5 разів продуктивніше та ефективніше у порівнянні з існуючими процесорами, встановленими в сучасних смартфонах. Крім цього, він буде володіти таким низьким енергоспоживанням, що функції начебто тривимірної навігації або інших видів розширеної реальності (augmented reality) зможуть стати чимось буденним і повсякденним.

«Запуск процесора Cortex-A15 MPCore ознаменує початок зовсім нової ери для ARM, яка об’єднує понад 20 років досвіду компанії в розробці малопотужних чіпів з цілим рядом нових і вельми агресивних, а також високоефективних технологій», — зазначає Майк Інгліс (Mike Inglis), який є виконавчим віце-президентом і генеральним директором підрозділу по розробці процесорів ARM.

Cortex-A15 MPCore стане наступним важливим кроком у глобальних планах компанії щодо створення енергоефективних обчислювальних систем, відкриваючи широкий спектр нових можливостей для виробників. А створенням більш потужного покоління чіпів крім ARM активно займалися такі відомі компанії як Samsung, ST-Ericsson і Texas Instruments, які теж, безсумнівно, поділилися своїм власним багатим досвідом і світоглядом.

Спочатку всі чіпи почнуть виготовляти з застосуванням 32 – або 28-нм техпроцесу, але компанія в майбутньому розраховує перейти до 20-нм технологічному процесу. Нові процесори будуть мати від двох до чотирьох ядер, тактову частоту 1,5-02,5 ГГц, підтримувати 32-розрядну архітектуру і працювати з фантастичними обсягами оперативної пам’яті — до 1 ТБ. Також, чіп проектувався з урахуванням підтримки віртуалізації і корекції помилок на апаратному рівні. Так що виробники систем на кристалі (SoC) вже зараз можуть стати в чергу з метою оформлення ліцензій на ці чіпи. Однак, не варто радіти завчасно — навряд чи перші пристрої на базі Cortex A15 MPCore з’являться раніше 2012 року.

Але вже зараз Apple має на руках кілька козирів, не так давно зробивши дві великі покупки невеликих компаній — P. A. Semi і Intrinsity. В них працювали дуже талановиті люди, що зуміли на базі процесора Cortext A8 створити більш досконалі зразки, які за чутками використовувалися в якості фундаменту при створенні власного яблучного чіпа А4.

Мені здається, що після отримання ліцензії на Cortex-A15 MPCore інженери Apple зуміють зробити з ним щось подібне, створивши черговий абсолютно фантастичний, потужний і, в теж час, енергоефективний чіп для нового покоління суперсмартфонов і суперпланшетов з фірмовим яблуком на задній кришці.