На мій погляд, «Pull-To-Refresh» є одним з кращих сторонніх інтерфейсних рішень в iOS, за допомогою якого можна оновити додатки, потягнувши і відпустивши список записів/новин/фотографій/статусів/твітів і т. п. Довгий час користувачі задавалися питанням, чому ж Apple не вмонтує дану можливість в свої додатки. Як з’ясувалося, причиною цього можуть бути проблеми з патентами.

Точніше, з одного патентної заявкою № 20100199180 під назвою «Механіка користувальницького інтерфейсу». Її автором є Лорен Брихтер (Loren Brichter) — розробник мобільного та настільного додатків Tweetie, які згодом були куплені компанією Twitter і використані в якості офіційних клієнтів цієї соціальної мережі мікроблогінгу для iOS і OS X. Сам Лорен пропрацював в Twitter півтора року, після чого пішов на «вільні хліба», про що повідомив кілька місяців тому.

Так от, формулювання патенту досить абстрактна:

Метод включає в себе відображення контенту області; отримання вхідних даних, пов’язаних з першою командою; виконання першої команди, що включає запит для прокрутки області вмісту; а також виконання другої команди на основі першої команди, причому, друга команда не залежить від першої.

Лорен Брихтер дійсно першим придумав і став використовувати функцію «Push-To-Refresh», після чого вона отримала неймовірну популярність і поширення, тому оформлення даної заявки виглядає більш ніж логічним.

І якщо Twitter отримає даний патент (хоча є ймовірність, що цього не станеться), то, теоретично, вони могли б змусити творців інших мобільних додатків перестати використовувати цей жест або змусити їх платити ліцензійні відрахування. Однак, Лорен Брихтер вже встиг побіжно висловитися про можливу проблему в останньому випуску подкасту «One More Thing», який записали організатори австралійської конференції для iOS-розробників з однойменною назвою:

Я не можу говорити про специфіку, оскільки володіє патентом компанія Twitter. Але не думаю, що людям варто турбуватися.

Також, Брихтер повідав, як в результаті тривалого процесу проектування була придумана функція «Pull-To-Refresh»: у перших версіях Tweetie для iPhone він розмістив кнопку оновлення стрічки прямо в списку останніх твітів під панеллю навігації, оскільки в ній просто не виявилося вільного місця — його зайняли кнопки створення нового повідомлення і «Back» для користувачів з кількома акаунтами. Я навіть знайшов «вінтажний» скріншот цієї програми:

На жаль, це було не зовсім зручно, тому Лорен аж до другої версії Tweetie думав, як можна поліпшити дану дію. Рішення виявилося простим і елегантним — поєднати процес оновлення з прокруткою стрічки.