Вітаю вас постійні читачі Блогу Маковод, сьогодні я хочу вам розповісти про програму BBEdit, найпотужнішому редакторі текстових документів для Mac OS. Розробник робить акцент на можливостях свого редактора в плані редагування HTML-документів, але він також підійде всім, кому доводиться часто працювати з текстовою інформацією, розробникам і web-майстрам.

Програма є справжнім монстром в частині роботи з текстовими файлами. Вона дозволяє працювати відразу з декількома документами, проводити їх порівняння і заміну необхідних частин. Природно є засоби роботи з різними кодуваннями, різні операції з текстом, починаючи від заміни символів місцями, закінчуючи проставленням нумерації рядків. Приємно що програма вбудовується в Automator, що істотно полегшує автоматизацію робочого місця.

Одна з головних переваг програми — це розпізнання і підсвічування синтаксису великої кількості різноманітних мов програмування. BBEdit вміє по синтаксису розпізнавати початок і закінчення функцій, тегів, за ним вести навігацію у файлі з меню програми. Є можливість отримати доступ до всіх інших документів, до яких ведеться звернення в початковому документі.

До всього цього інтерфейс програми не перевантажений, все під рукою. Дуже зручно реалізована система шорткатов. Кожна категорія користувачів знайде для себе цікаві фішки, розробник подбав про багатьох дрібницях. Користувачі оцінять можливість збереження файлів через з’єднання FTP і SFTP, підтримку сценаріїв AppleScript і Unix.

Вартість програми $125, що кілька засмучує, але вона виправдана. Для роботи потрібно Mac OS X 10.4 і вище.

Сайт програми: BBEdit
Завантажити: BBEdit 9.1 Demo (15.5 MB)