Не секрет, що абсолютна більшість власників іДевайсов бажає синхронізувати свої яблучні пристрою c iTunes без проводів. Хоче цього і Стів Джобс, якщо вірити близьким до Apple анонімним джерелам. А ключем до такої бездротової синхронізації може стати вуглецеве волокно і Кевін Кенні — той самий новий співробітник компанії, про яку я сьогодні писав в нашій щотижневій «Яблуні».

Ці джерела, що побажали залишитися невідомими з цілком зрозумілих причин, розповіли блогу Cult Of Mac, Apple безуспішно намагалася реалізувати бездротову синхронізацію для плеєрів iPod протягом останніх двох років. Звичайно, сама по собі завдання надсилання музичних файлів, відеокліпів та інших подібних даних по мережі Wi-Fi не є чимось надскладним і Стів Джобс з року в рік вимагає від своїх інженерів реалізувати синхронізацію по повітрю в наступних поколіннях iPod.

Але на відміну від використання поточного рішення у вигляді USB-кабелю, існують різні проблеми з надійністю і силою сигналу, дизайном пристрою і малим часом життя батареї без додаткової підзарядки протягом дня. Інженери Apple перепробували безліч різних матеріалів і конструкцій корпусу, і всі вони не показали задовільного результату крім вуглецевого волокна.

За даними джерел, в Apple вже є кілька прототипів iPod — Classic і попереднє покоління nano, корпус яких виконаний з вуглеволокна, які показували значний прогрес у вирішенні проблем з сигналом Wi-Fi. Хоча ці тестові екземпляри і не можна назвати досконалими або готовими до виробництва.

У вас ще залишилися питання щодо призначення в цьому місяці Кевіна Кенні старшим інженером Apple з композитним матеріалам? Це людина з величезним досвідом — він не тільки пропрацював 14 років президентом і генеральним виконавчим директором Kestrel Bicycles, що виробляє велосипеди з вуглецевого волокна, але й протягом певного часу працював з Купертіно над спеціальному патентом «Reinforced Device Housing», який був поданий в Офіс патентів і торгових марок США (US Trademark & Patent Office) близько двох років тому. Як раз в цьому патенті були описані корпуси для електронних пристроїв, виготовлені з надміцного вуглецевого волокна.

Майже у всіх плеєрів з нинішньої лінійки iPod — від крихітного shuffle до Classic з значним об’ємом дискового простору — відсутні бездротові чіпи, яким може похвалитися тільки iPod touch. Але якщо Apple представить коли-небудь синхронізацію по повітрю, то її, швидше за все, отримають всі портативні яблучні плеєри крім shuffle.

На жаль, анонімні джерела не мають інформації про Wi-Fi синхронізації для більш технічно складних iPhone і iPad. Однак, Куперитно спочатку «впорається» з легким завданням, а вже потім візьметься за смартфони і платншеты.

Скажете чесно, так чи потрібна