Наприкінці минулого тижня Motorola Mobility отримала попередню заборону проти Apple в регіональному німецькому суді. Незважаючи на цю перемогу в понеділок онлайнові і роздрібні магазини компанії функціонували як зазвичай і продавали весь спектр яблучної продукції. Тим не менш, Купертіно може зіткнутися з певними проблемами в майбутньому.

Як зазначають юристи Apple, в першу чергу це процедурне питання і оскільки попередній заборона є заочним рішенням, у яблучної компанії з’являється можливість скасувати або призупинити його, представивши свої власні аргументи в суд протягом двох тижнів з моменту проголошення останнього вердикту. Про це пише Флоріан Мюллер, юрист з багаторічним стажем і за сумісництвом автор блогу FOSS Patents.

Згідно з рішенням німецьких служителів Феміди, в найближчому майбутньому Apple зможе і далі продавати свої продукти, які не були вказані у судовому заборону. І якщо у юристів каліфорнійської компанії не вдасться довести невинність Apple, Motorola Mobility зможе непогано заробити, адже їй належить отримати компенсацію заподіяної шкоди за весь час з початку продажів смартфонів iPhone і планшетів iPad (схожим чином свої збиткові фінансові квартали закривала інноваційна Nokia).

Мобільний підрозділ Motorola, яке не так давно набуло нового господаря, звинувачує Apple в порушенні своїх патентів, пов’язаних з бездротовими технологіями, а також описують «методи виконання функції зворотного відліку під час мобільної передачі даних для системи пакетної радіозв’язку» і «системи і методи синхронізації статусу множинних пейджерів».

Щоправда, в цій справі є ще один цікавий нюанс. Motorola Mobility отримала судову заборону проти Apple Inc., батьківської компанії (саме вони були відповідачами у цій справі), проте у вирішенні регіональних суддів не згадується дочірнє представництво Купертіно в Німеччині. А це, на думку деяких експертів в області юриспруденції, не повинно вплинути на бізнес компанії в країні. Принаймні, торгівлі через роздрібні магазини. З іншого боку, за роботу онлайн Apple Store і продажу через нього відповідає як раз Apple Inc. Також, глобальна компанія має відношення до поставок для своїх національних дочірніх підрозділів. Тому якщо заборона залишиться в силі, він зробить негативний вплив на бізнес Купертіно в Німеччині. Та й потім, я не сумніваюся, Motorola Mobility піде в суди інших європейських країн.

Тим не менш, на даний момент німецькі і роздрібні онлайн Apple Store продовжують працювати в звичайному режимі і місцеві юристи, які консультували Флоріана Мюллера, припускають, що у Apple є хороші шанси призупинити цей злощасний судову заборону. У будь-якому разі, якщо ви зібралися в Німеччину за новеньким iPhone 4S, краще зробити це зараз або протягом найближчих декількох тижнів.