Давним-давно, коли ваш покірний слуга тільки освоювався на Маководе в якості нового автора, я написав статтю «Безпека гарантована — Passcode», присвячену вбудованої функції iOS під назвою «Захист паролем». За допомогою неї ви можете не тільки ускладнити несанкціонований доступ до свого гаджету, а також, при бажанні, видаляти вміст заблокованого пристрою після 10 невдалих спроб введення чотирьох цифр, складових пароль — passcode.

Чи варто говорити, що з тієї пори втекло багато води, так і вимоги до збереження інформації з боку користувачів несумірно зросли. Загалом, у новій прошивці для iPhone і iPod touch, у власників мобільних гаджетів з’явилася одна важлива особливість роботи цієї функції. Ні, звичайно ж це не інтелектуальна біометрична захист за допомогою прихованого сканера відбитків пальців і не складне алгебраїчне рівняння, наприклад, ось таке:

Але, все-таки, можливість замінити пароль, що складається з 4-х цифр, на нормальний — з літерами, цифрами і різного роду знаками, практично будь-якої довжини — значно підвищує стійкість мобільної операційної системи до деяких способів злому. Дані установки розташовуються там, де й завжди: у додатку Налаштування.app > Загальні > Захист паролем (англ. версії це виглядає так — Settings.app > General > Passcode):

Як бачите, з моменту останнього перегляду цього меню, тут додалася опція під назвою «Простий пароль». Якщо її вимкнути, то смартфон не стане відображати стандартну цифрову клавіатуру, а двічі (в тому числі, і при підтвердженні) попросить ввести дані в стандартне поле для введення за допомогою звичайної клавіатури, яка використовується при складанні замітки або написанні SMS.

Якщо ви пам’ятаєте, назви Папок додатків до iOS підтримують всілякі unicode-символи і навіть смайли Emoji. Цікаво, може бути і при введенні пароля їх можна використовувати? Правда, Перевіряти якось боязно :)

Перевірити роботу функції після її установки простіше простого: досить двічі натиснути на кнопку Power, розташовану у верхній частині смартфона і ввести на екранній клавіатурі задуману комбінацію букв і цифр, складові пароль. Якщо все пройде нормально, то перед очима постане останнє вікно, з якими ви мали справу до блокування. В іншому випадку, на екран буде виведено відповідне повідомлення.

Інші налаштування залишилися на своїх місцях (принаймні, у мене): при створенні або зміні пароля спочатку доведеться ввести старий, користувач може активувати «самознищення» (стирання) всіх персональних даних після 10 неправильних спроб. А якщо різноманітні параноїдальні думки не так часто опановують вашою свідомістю, то повністю відключити Passcode можна за допомогою кнопки «Викл. пароль» у цьому меню.

Чесно кажучи, як-то певний час намагався активно користуватися цією функцією, але потім зрозумів, що це не для мене.