Автовиробники з задоволенням давно грають в захоплюючу гру з використання сучасної техніки в досить дорогих преміум і спортивних автомобілях. Не так давно на сторінках нашого блогу потрапила модифікація iBussines, яка перетворює Mercedes-Benz S600 в кращий мобільний офіс на колесах і мрію кожного фаната продукції Apple, а сьогодні я розповім нашим читачам про дуже цікавий артефакт (прес-реліз Купертіно, випущений в червні 2004 року) і деякі плани інший не менш відомої компанії щодо завоювання сердець «яблоководов».

Прес-реліз 2004 року

Понад 6 років тому Apple опублікувала цікавий прес-реліз, в якому оголосила про співпрацю з BMW першою компанією, що додала підтримку iPod і iPod mini в свої автомобілі: BMW третьої серії, Z4 Roadster, X3, X5 і MINI Cooper. Завдяки 30-пінового кабелю iPod благополучно розташовувався в бардачку автомобіля і «харчувався» від його акумулятора. А водії насолоджувалися високоякісним звуком улюбленого медіаплеєра через стерео-систему своїх автомобілів і управляли відтворенням за допомогою стандартних кнопок на кермі.

Також, iPod-адаптер дозволяв водієві легко отримати доступ до всієї музичної бібліотеці, вибирати пісні випадковим чином, пропускати треки і регулювати гучність без втрати якості звуку, а також контролю над дорогою. На той момент власник авто міг створити до 5 унікальних «плейлистів BMW» і перемикатися між ними одним натисненням кнопки. Вартість адаптера в США становила 149$, що на 100$ дешевше iPod mini і на 150$ — звичайного iPod.

Через два роки таку підтримку отримали деякі моделі Mercedes-Benz, Volvo, Toyota, Nissan, Mazda, Daihatsu, Smart, Suzuki, Alfa Romeo і Peugeot, що продаються в різних країнах світу.

Оновлений ConnectedDrive

Співпраця BMW і Apple триває донині, так як практично кожна модель авто сумісна з iPhone, iPod або iPad. Також, за чутками, в жовтні цього року німецька компанія повинна анонсувати оновлену систему ConnectedDrive, яка дозволяє підключати різноманітні мобільні гаджети до електронної системи iDrive, яка встановлюється в сучасні BMW (незважаючи на наявність літери i в назві, Apple не має до її розробки ні найменшого відношення).

Їх власники зможуть встановити в кабіну кріплення для iPad, що дозволяють комфортно працювати з планшетом пасажирам на задніх сидіннях як у ландшафтній, так і в портретній орієнтації. Однією з функцій оновленого ConnectedDrive стане бездротова точка доступу: пасажири будуть підключатися до неї за допомогою технології Wi-Fi, а інтернет в машині буде братися через 3G.

Природно, BMW залишиться вірна традиції і залишить можливість підключати пристрої з iOS «на борту» до автомобіля по bluetooth, щоб користувач зміг слухати музику зі свого смартфона або розмовляти з абонентами по гучномовному зв’язку.

Ось, до речі, дуже цікаве відео на цю тему:

Концепт електроскутера

І якщо новий ConnectedDrive стане доступний на початку 2011 року, то не так давно в Лондоні баварські автовиробники представили прототип електроскутера Mini Scooter E, в якому роль бортового комп’ютера, навігаційної системи і навіть ключа запалювання відведена… новенькому iPhone 4.

Звичайно ж, телефон буде використовувати і по прямому призначенню завдяки багатозадачності і вбудованому в шолом власника скутера модулем bluetooth.

Також, є розширена версія цього ролика, в якій Адріан Ван Хойдонк (Adrian Van Hooydonk, один з головних дизайнерів BMW) ділиться своїми міркуваннями щодо концепту електроскутера.

Цікава задумка, але для мене залишається загадкою, як бути, приміром, у випадку якщо яка-небудь програмна помилка або перегрів виведе з ладу смартфон в «чистому полі»?