Маківники люблять iTunes, адже кожен власник Apple ID запросто може придбати пісню або альбом будь-якого виконавця з неосяжного музичного каталогу Apple. Усе це дуже вдало інтегровано в екосистему Apple, тому куплену музику можна так само просто послухати в Mac OS X, iOS або Windows.

Але є одна людина, яка ненавидить Стіва Джобса за те, що він убив музичний бізнес. Серйозно, в інтерв’ю The Sunday Times Джон Бон Джові заявив приблизно наступне:

Нинішні діти не знають, як чудово підключити навушники, встановити гучність на максимум, потримати в руках конверт від пластинки, закрити очі і розчинитися в альбомі;
як прекрасно витратити гроші на нову платівку, дивлячись тільки на її обкладинку і навіть не підозрюючи, як саме звучать пісні. Боже, це було чарівне час. І Стів Джобс несе персональну відповідальність за вбивство музичної індустрії.

Користуючись тією ж логікою, Гутенберг несе «персональну відповідальність» за вбивство рукописних книг. Уявляєте, якої радості він позбавив людей, які могли б переписувати сотні примірників однієї й тієї ж книги, отримуючи від цього ні з чим незрівняне задоволення? Мені здається, що Бон Джові лукавить. Він ненавидить не Джобса, не iTunes Store, а одну маленьку річ, яка називається «прогрес». Однак при цьому на кожному концерті він звичним жестом підключає свою гітару до підсилювача.