Довгий час Apple була аутсайдером в «браузерних війнах», але в минулому місяці, згідно з новим звітом компанії Net Applications, у компанії з’явився справжній привід для гордості, оскільки Safari продемонстрував найбільш значне зростання за всю свою історію — тепер цим браузером користується 8,1% всіх веб-користувачів світу.

Цікаво, що трохи більше третини цієї цифри складають власники пристроїв під управлінням iOS (iPad, iPhone і iPod touch), а темпи зростання Safari в липні в два рази перевищили аналогічний показник Google Chrome, частка якого зросла лише на 0,3%.

Звичайно, Safari не є мега-популярним браузером і зірок з неба не хапає, але він постійно поліпшується, в ньому з’являються різні корисні можливості зразок списку для подальшого читання або функції Reader, дозволяє «відрізати» не потрібну розмітку сторінки (рекламу та інше) для більш комфортного читання.

При цьому аналітики відзначають, що неухильне зростання користувачів Safari спостерігається протягом 17 місяців, в той час як головний «герой» браузерних воєн — Internet Explorer — свою частку постійно втрачає. Він досі становить 52,8% ринку, але за рік цей показник зменшився майже на 7% і ця динаміка не змінюється (до того ж, тут приспіла інша статистика, згідно з якою користувачі IE дурніші інших юзерів).

Також, згідно з останнім цифрам, частка Opera знизилася до рівня 2007 року і склала лише 1,7% ринку веб-браузера. А ось Firefox демонструє відносну стабільність — 21,5%.