За підтримки: Haywired.ru — щодня статті і новини зі світу Apple.

Так вже вийшло, що останні повідомлення блогу присвячені iPhone. І це, в принципі, не дивно — сьогодні у Росії стартували офіційні продажі яблуко-телефону, з’явилися перші герої, проте такого галасу навколо початку продажів, як це було в Америці, не виникло. І це теж не дивно:)

Проте сьогодні мова піде не про це. Так вже вийшло, що до недавнього часу у iPhone, за великим рахунком, не було реальної конкуренції, пристрій було практично єдиним у своєму роді, якщо не вважати умовним конкурентом пристрою на Андроїд, які, до речі, ще навіть не вийшли в серійне виробництво. Всі попередні заявлені «вбивці» дітища каліфорнійського гіганта на ділі виявлялися лише слабкими і «несмачними» підробками. Справа доходила до того, що в деяких моделях можна було знайти вже готові интерфесные рішення, розроблені спецільно для iPhone, але в силу ущербності деяких мобільних ОС ці рішення безнадійно програвали оригіналу.

І ось дати гідну відповідь спробувала компанія Nokia, представивши світові свій новий телефон Nokia 5800 XpressMusic. Характеристики з одного боку впечатяющие, але з іншого боку відразливі.

Нова Nokia володіє 3.2″ сенсорним екраном з роздільною здатністю 640х360. Інтерфейс являє собою сенсорну QWERTY-клавіатуру з підтримкою T9. Крім цього, телефон вбудована камера 3.2 Мпкс з оптикою Carl Zeiss. Можливість записати відео з частотою 30 кадрів за секунду. Підтримуються Wifi, 3G, GPS, Bluetooth.

До великих мінусів моделі можна віднести відсутність великого кількість внутрішньої пам’яті телефону. При цьому є підтримка карток формату microSD (але не більше 16 Гб). В якості операційної системи використовується Symbian OS, а це, на мій погляд, було досить необдумано.

Але я не згадав про найголовніше — це ціна телефону. А вона буде становити всього €279/$385. При цьому немає необхідності укладати контракт з операторами мобільного зв’язку!

Підбиваючи підсумки, я можу відзначити кілька речей. Телефон вийшов неоднозначним, але він знайде свою нішу і своїх шанувальників. Так і позиціонується він не так, як iPhone. Головним плюсом, все-таки, буде його дуже приваблива ціна, але разом з тим, користувачі отримають стилус, величезний мінус у вигляді Symbian OS і максимум 16 Гб даних на карті microSD.

Загалом, шановні читачі Маковода, я думаю, що революції знову не вийшло… та й не могло її вийти. Ви ж розумієте, про що я?;)

За підтримки: Конкурс для блогерів. Приз 500 доларів.