Факт про те, чому Apple у всіх промо-матеріалах iPhone і iPad використовує приблизно однаковий час широко відомий: яблучні презентації починаються в 9 ранку за місцевим часом, і самі «революційні» продукти компанія зазвичай показує через 40 хвилин. Тоді чому на всіх рекламних зображеннях ? Watch дизайнери використовують час 10:09?

В одному з інтерв’ю Джонатан Айв зазначив, що його команда дуже довго вивчала історію годинникової справи. Хоча «розумні годинник» — це, безсумнівно, приклад найсучасніших технологій, за словами головного дизайнера Apple, вони створювалися з почуттям великої поваги до мистецтва хронометражу. Під час розробки ? Watch в Купертіно навіть запрошували ряд відомих годинникових істориків, в тому числі, французького письменника Домініка Флешона (Dominique Flechon), фахівця в галузі античних годин.

Може бути поява таємничого часу 10:09 на рекламних матеріалах ? Watch пов’язано саме з цим? Насправді, так і є.

Використання даного часу продовжує славну традицію, яку впродовж багатьох десятиліть дотримуються годинні компанії. Подивіться практично на будь-яку рекламу годин, і без праці помітите, що на них виставлено час між 10:08 і 10:12:

Якщо вірити давньої статті в New York Times, ця традиція бере свій початок у 20-х роках минулого століття, а її засновником стала компанія Hamilton. Через деякий час їх приклад наслідували Rolex і Timex. А сьогодні важко знайти годинникарів, які не використовують даний підхід у рекламі своїх продуктів.

Причиною цього є кілька факторів. По-перше, у більшості годин логотип виробника знаходиться під цифрою 12, тому встановлення стрілок на 10 та 2 години гарантує, що бренд буде краще виділятися. По-друге, існує ще й психологічний аспект — в такому положенні стрілки ніби «посміхаються» своїм потенційним покупателям1:

За словами Клауса Петера Магера (Klaus Peter Mager), прес-секретаря Swatch, його компанія, що базується в швейцарському місті Біль, завжди для рекламних матеріалів виставляє на годиннику час 10:10, тому що в такому випадку «вони посміхаються, а не сумують».

Крім цього, стрілки на 10:10 не затуляють іншу інформацію на кшталт дати, яка може розташовуватися поруч з цифр 3 або 9.

Перед тим, як 10:10 де-факто стало стандартом, часові компанії використовували інший час — 8:20. Але в цьому випадку, як згадав вище прес-секретар Swatch, стрілки викликали більш негативні емоції у покупців: «Це неписане правило. Кожен виробник знає, що перед фото-сесією на годиннику потрібно виставити 10:10», — резюмує Ендрю Блок (Andrew Block), колишній віце-президент компанії Tourneau.

У випадку з ? Watch, встановлюючи час на 10:09 компанія з Купертіно не тільки підтримує багаторічну годинну традицію. Вона також привселюдно заявляє, що новий гаджет, незважаючи на передові технології, — це насамперед годинник. Якщо ви уважно вивчіть сайт Apple, то не знайдете на ньому жодної згадки про «розумних годин», і це — не збіг: компанія свідомо дистанціюється від конкурентів і каже, що її продукт не належить до тієї ж категорії, що і Galaxy Gear або Sony SmartWatch 2.

? Watch, говорить нам Apple — це сучасний погляд на традиційні годинник, а не нішевий гаджет для купки гиків. Це настільки ж елегантне і модне пристрій, наскільки технологічне. Вибір часу 10:09, мабуть, підкреслює власне розуміння компанії з Купертіно, що представляє із себе новий яблучний продукт, і хто є його цільовою аудиторією.

  • Природно, мова йде про механічних годинниках, але з появою електронних про традиції вирішили не забувати. ?