З моменту свого створення, Apple практично весь час перебувала у статусі лідера, вміло орієнтувалася в сучасних технологіях і впроваджувала їх до того, як вони «попсели». Також, компанія стала родоначальником деяких власних технологій зразок FireWire або Mini Display Port. Але чому ж Apple досі не додала у свої чудові продукти підтримку такого сучасного USB 3.0? Виявляється, на те є причина, і полягає вона в наявності більш вражаючою технології.

На даний момент існує кілька проблем, які порушують баланс взаємної гармонії USB 3.0 і Apple. Первісною причиною була відсутність драйверів, якими традиційно для Mac OS X займається компанія NEC. А вона, в свою чергу, не могла їх зробити, так як відсутня підтримка технології в чіпсетах Intel. Можливо, в цьому процесі свою роль зіграли небажання Intel «копатися» в USB 3.0 і власні плани по розробці інтерфейсу передачі даних через оптичний кабель наступного покоління під кодовою назвою Light Peak.

І Apple також може звернути на неї увагу, адже Intel розробляє Light Peak в якості універсальної заміни для USB, SATA, FireWire і слота PCI Express у спробі зменшити кількість портів, необхідних для будь-якого комп’ютера. У цьому випадку виробникам більше не потрібно буде ламати голову над тим, як на материнській платі заощадити більше місця, щоб втиснути туди максимально можлива кількість різноманітних портів — адже при створенні портативного комп’ютера (особливо такого мініатюрного і тонким, як MacBook Air), деколи, дуже складно визначитися, який роз’єм залишити, а якийсь виключити з дизайну.

Теоретично, використовуючи такі технології, користувач безпосередньо або через спеціальний перехідник зможе підключити будь-який пристрій і навіть не замислюватися, що саме і в який порт він це підключив. Також, Light Peak дозволить обмінюватися даними з пристроями на швидкості до 10 Гб/с, що в 2 рази швидше, ніж USB 3.0. Саме ці характеристики роблять цю технологію найбільш привабливою для звичайних користувачів (в першу чергу) і Apple, яка постійно прагне зменшити кількість портів для своїх ноутбуків.

Домогтися роботи USB 3.0 в даний час непросто. Наприклад, виробники аксесуарів для Mac начебто LaCie пропонують адаптер USB 3.0 ExpressCard/34, який все одно обмежений швидкістю шини ExpressCard (2,5 Гб/с). Натомість ще у 2009 році на конференції розробників Intel продемонстрував повну працездатність своєї технології на хакінтоша.

У будь-якому випадку, якщо прогнози виявляться вірними і Light Peak все-таки з’явиться в майбутніх яблучних комп’ютерах Apple вб’є відразу двох зайців: знову опиниться на крок попереду конкурентів і спростить життя звичайним користувачам, які хочуть підключити до комп’ютера багато різних гаджетів, але не завжди знають, як це зробити. Тільки от навряд чи вона буде називатися Light Peak — швидше за все в Купертіно для неї придумають якусь іншу назву.