Все частіше і частіше в Mac-співтовариствах або на форумах можна зустріти діаметрально протилежні думки про сенсорних екранах і «великих» яблучних комп’ютерів начебто iMac або MacBook Pro: хтось каже, що вони просто створені одне для одного, а інші учасники суперечки призводять контр-аргументи, посилаючись навіть на слова самого Стіва Джобса про неможливість такого рішення. Пропоную трохи подумати над цією темою.

На спеціальному заході «Back to the Mac», що пройшов у жовтні минулого року, глава Apple сказав приблизно такі слова про сенсорних екранах в Маках:

Ви знаєте, це перше, що приходить на розум [показує слайд з рукою, що стосується екрану MacBook Pro]. Ми дуже довго думали над чимось подібним, провели безліч тестів. І, як показала практика, це не працює.

Сенсорні поверхні не повинні бути вертикальними. Спочатку все виглядає відмінно, але після короткого проміжку часу ви почнете втомлюватися. А ще через якийсь час ваша рука стане «відвалюватися» — це не працює, і це страшно з точки зору ергономіки.

Сенсорні поверхні повинні бути горизонтальними! Тому для ноутбуків ми протягом багатьох років вдосконалювали трекпеда — ми знайшли найкращий спосіб роботи мультитач жестів в ноутбуці.

Крім цього, ми поєднали мультитач-трекпад з мишею, отримавши Magic Mouse. А нещодавно ми випустили окремий трекпад для наших настільних комп’ютерів. І саме таким чином ми збираємося використовувати мультитач на наших комп’ютерах Mac, тому що це [торкається пальцем у повітрі уявного вертикального екрану] не працює.

Начебто все зрозуміло і якісь зайві коментарі не потрібні. Але як щодо настільного комп’ютера з горизонтальною сенсорною поверхнею? У 16 номері нашої «Яблуні» я вже згадував один з численних патентів Apple, в якому описується iMac на незвичайній підставці, що дозволяє змінювати положення екрана стосовно користувача. Цікавіше за все те, що він, незважаючи на свій розмір, підходить під критерії, що пред’являються Стівом Джобсом:

І, нарешті, ще однією частиною головоломки повинен стати Mac OS X Lion, багато з програм якого (а також програми зразок нового iPhoto) підтримують роботу в повноекранному режимі і займають свою власну область екрану, подібну робочим зонам Spaces. Ці області, на відміну від Snow Leopard, будуть розташовуватися горизонтально, маючи на увазі використання жесту «swipe» чотирма пальцями для перемикання між ними. Звучить знайомо? Так і є, тому що подібні жести розробники могли активувати ще в бета-версії iOS 4.3 — після цього з’явилося безліч спекуляцій про зникнення кнопки Home і значного збільшення екрану у іДевайсов:

По суті справи, iPhoto в повноекранному режимі є відмінним прикладом того, як функціональність знайомого програми «загорнута» в інтерфейс, підготовлений для роботи з мультитач-пристроєм. У нього навіть є панель вкладок (прямо як в iOS). Ще однією ключовою функцією для Mac з сенсорним екраном є Launchpad — простіше придумати для запуску програм складно, якщо взагалі можливо.

Ми вже бачили деякі популярні програми для Mac сторонніх розробників, які підтримують можливості мультитач (наприклад, Reeder або Sparrow) — так чому б Apple все-таки не використовувати на повну котушку саму значну інновацію за останні роки у своїх настільних комп’ютерах? Що ви думаєте з цього приводу?