Відразу ж по закінченню спеціальній прес-конференції Apple, що пройшла в цю п’ятницю, деяких журналістів відомих видань вдалося побувати в секретних лабораторіях компанії, про яких побіжно згадав Стів Джобс у своєму виступі. Серед них опинилися і співробітники Engadget, що опублікували докладний звіт одразу ж по приходу додому. Пропоную нашим читачам дещо вільний переклад вихідної статті.

Не дивно, що після прес-конференції, Apple захотіла піти ще далі і сказати: «Так, ми дійсно тестуємо телефони, перед тим, як випускаємо їх у вільний продаж». Здається, людям з Купертіно цього здалося недостатньо — саме тому нас, разом з невеликою групою інших журналістів, запросили на коротку екскурсію по нескінченним лабораторіям Apple, розташованим в Infinite Loop. І хоча нам не дозволили знімати відео або фотографувати, ми можемо розповісти вам про те, що бачили і чули за закритими дверима.

Після півторагодинної презентації, нас відкликали в сторону співробітники відділу по зв’язках з громадськістю і провели через кампус — ще ніколи ми не ходили далі одного з малих театрів компанії. Зібравши всіх присутніх (наприклад, Джейсон Снелл з Macworld, Джон Грубер з Daring Fireball і журналісти Wired, USA Today і NY Times), нас привели до окремого будинку. Після серії подвійних дверей і довгих коридорів, ми підійшли до великого складу, выглядящему як лабораторія. На великих столах була розставлена різноманітна вимірювальна апаратура, накрита чорною тканиною (під яку заглянути не вдалося).

В кімнаті вже були Філ Шиллер, Грейг Джосвияк, Боб Менсфілд і інженер Рубен Кабальєро, який протягом останніх декількох днів мало не став «ворогом народу»: з’явилася інформація, згідно з якою він нібито знав про проблеми нової конструкції антени ще до старту продажів смартфона (під час «питань-відповідей» Джобс назвав цю статтю Bloomberg повною нісенітницею). Крім цього, в залі знаходилися представники PR-відділу, які стежили за особливо цікавими журналістами.

Загалом, наша група стояла в кімнаті, виконаної із сталі і бетону — досить порожній і утилітарної; зовсім не те, чого ви очікуєте від Apple — оточену гігантськими алюмінієвими кубами (деякі з 17 безлунних камер компанії, які використовуються для радіо-тестування). На початку шляху Рубен сказав, ці лабораторії використовувалися таємно навіть для співробітників Apple і тому вони їх називають «чорними лабораторіями». Також, він повідомив нам, що працюють у цих приміщеннях інженери є експертами і мають докторські ступені в галузі фізики, телеметрії та іншого, дозволяючи компанії постійно розширювати і вдосконалювати тести бездротових технологій.

Ми підійшли до однієї з найбільш дивних камер з вікном на одній стороні і звужується частиною на інший, роблячи споруда схожим на дзьоб птаха. Ця камера, зі слів екскурсовода, коштувала близько 1,2 млн. доларів США. Кімната зсередини покрита синьо-блакитними пірамідами із спеціального піноматеріалу, призначеного для гасіння аудіо – та радіосигналів.

Прив’язаний до поворотного механізму iPad використовувався персоналом лабораторії для вивчення бездротових сигналів під різними кутами: так зване пасивне випробування. На відміну від активних тестів, в яких беруть участь люди та реальні перешкоди (детальніше про це трохи пізніше), він здійснювався з використанням комп’ютерів Mac під управлінням… Windows XP. Гості не забули запитати, навіщо тут крутиться iPad, на що Боб і Рубен сказали, мовляв, компанія продовжує тестування продуктів навіть після їх випуску на ринок.

Далі нам показали кімнату навпроти «дзьоба». У неї iPhone 4 був засунуть в дивний пінопластовий куб, що обертається через певні інтервали часу. Також, в кімнаті оберталися і дивного вигляду панелі, в той час як антена на рукоятці (передає пристрою стільниковий сигнал, це був один з активних тестів) періодично змінювала свою позицію в просторі. За словами Філа, ми дивилися на «саму передову лабораторію для дослідження радіосигналу в світі».

Варто зазначити, що в кожному наступному експерименті додавалося трохи більше дисперсії і людських взаємодій, підводячи нас, ймовірно, до найцікавішого етапу екскурсії — ось такий кімнаті:

Ця камера злегка нагадує тронний зал, або «Зоряні ворота», як називають її в Apple працівники лабораторії. І вона дійсно виглядає як реквізит з фантастичного фільму. По суті справи, ця кімната використовується для тестування сигналу на 360 градусів навколо користувача, що працює з пристроєм. Кільцева структура, що оточує стілець, всіяна маленькими антенами — жовтими плюсами і все, що від них вимагається, це вказати тестеру на отримання або відсутність сигналу в цій точці.

На жаль, представники компанії не сказали, як довго вони займаються тестуванням окремих продуктів. Єдине, що вдалося з’ясувати — це те, що кожен пристрій випробовується мінімум протягом 24 годин, але це нічого не говорить про довгострокове тестуванні.

Далі Рубен провели нас в окрему лабораторію, де вивчалися перешкоди від «голів» і «рук». Пластмасові голови заповнюються рідкою сумішшю, яка схожа на вміст людської голови, а руки зроблені з якоїсь пінообразної гуми. За словами Рубена, при тестуванні пристроїв різні держрегулятори начебто FCC використовують аналогічні «частини тіла», правда, виконані за іншими стандартами. У тій же кімнаті нам показали зроблену на замовлення «ногу», вартістю 20 000 доларів, з допомогою якого досліджувався радиочип Nike+. В іншому приміщенні нам продемонстрували «нутрощі» iPhone, показані на двох великих моніторах за допомогою комп’ютерної томографії. Томограф використовується для того, щоб заглянути всередину пристрою без його «відкриття», адже в цьому випадку зміняться умови експерименту.

Нарешті, ми вибралися на вулицю і заглянули в мікроавтобус, від даху до коліс напханий різною апаратурою, який теж використовується для тестування пристроїв з усіма цими «головами» і «руками» в реальному світі. Необхідність цієї екскурсії, полягала в тому, щоб показати серйозний підхід Apple до тестування бездротових комунікацій, якщо у когось були сумніви на цей рахунок.

І ми теж усі зрозуміли, адже за останні кілька тижнів з’явилося стільки людей, які говорили, що в компанії просто не протестували пристрій перед його випуском на ринок. Або, мовляв, вони тільки і вміють, що залишити в барі прототип, не помітивши проблеми. Однак, давайте подумаємо — це багатомільярдні компанії, які вже давно працюють з бездротовими пристроями. І це далеко не перший телефон Apple, тому не можна говорити, що компанія виробляє їх абияк. Чесно кажучи, це було і так зрозуміло, але деякі люди досі не хочуть зрозуміти очевидних речей.