Минуло трохи більше трьох тижнів з моменту подання Ping на щорічному осінньому заході Apple і незважаючи на те, що через 48 годин музичної соціальної мережі зареєструвалося більше мільйона користувачів, я не можу мовчати: Ping досі не представляє інтересу. Відверто кажучи, там взагалі нема чого робити. В якості порівняння на розум відразу приходить інший щодо даремний веб-продукт, на який покладалися великі надії — Google Wave.

Google Wave є (і, я впевнений, залишиться в майбутньому) одним з найбільш яскравих прикладів продукту, призначеного для задоволення існуючих потреб користувачів. У часи анонсу на Google I/O в кінці травня 2009 року він був «чудом інженерної думки», яке пропонує цікаві можливості, прогресивні і корисні технології, але це не було тим, чим потребувала громадськість. За великим рахунком, деякі користувачі не зрозуміли, як використовувати Хвилю, але набагато більше людей так і не вирішили, для чого все-таки вона може їм знадобитися.

Ping відноситься до дещо іншого типу продуктів, однак, зі своїми «тарганами». Він досить сильно «у деяких місцях нагадує своїх попередників: багато про себе відзначили, що той же Last.fm і інші аналогічні сервіси пропонують схожі функції, але без обмежень, присутніх у Ping. За прикладом далеко ходити не треба: ви не можете відзначити музику в якості улюбленої, якщо вона не представлена в каталозі iTunes Store (ті ж самі The Beatles).

З іншого боку, Ping нагадує великі соціальні мережі на кшталт Facebook та популярної пародії на нього — Вконтакту, грішачи проблемами спамерів і псевдо-зірок (нагадало ось це). Правда, Apple в найкоротші терміни вжили заходів і спробували «приборкати» недбайливих користувачів. Також, схожість з вищезазначеними мережами полягає ще в одному: в них іноді просто неможливо знайти людину. І навіть пошуки людей, що володіють подібними музичними смаками і пристрастями, видаються мені вкрай важкими. А адже саме це, на мій погляд, якраз і повинно бути в Ping основним соціальним аспектом.

Приміром, у мене всього 2 фолловера — кращий шкільний друг і якийсь товариш з Росії, який просто шукав в мережі користувачів з російськими іменами. Звичайно, це не привід для занепокоєння, друзів у мене вистачає :) Але в Ping навіть немає можливості дати посилання на свій профіль (принаймні, я не знайшов, як це можна зробити).

Мені здається, що Ping набагато простіше хвилі, але користуватися їм набагато складніше через дуже бідного функціоналу. Я не тільки не можу відзначити улюбленими («Like») виконавців, які відсутні в iTunes Store, але також не можу зробити це безпосередньо з медіа-бібліотеки iTunes. Замість цього доводиться йти в музичний магазин і шукати «існуючих» музикантів там. Складно сказати, чому були введені такі обмеження: може бути, реалізувати подібне в iTunes складно (я в це ніколи не повірю) або ж Apple хотіла, щоб користувачі більше часу проводили в магазині? Але навряд чи хтось, окрім завзятих фанатів каталогізації начебто Шелдона Купера з цього епізоду «Теорії великого вибуху», захоче провести кілька годин в музичному каталозі Apple, відзначаючи всіх наявних виконавців.

Окремого абзацу повинен удостоїтися абсолютно жахлива система рекомендацій: мені пропонують слідувати за «пачкою» поп-артистів, яких я навіть у страшному сні слухати не стану, і абсолютно невідомих мені виконавців в інших жанрах. Ні перші, ні інші не змінювалися з того моменту, коли я вперше включив Ping. У зв’язку з цим мене турбує два питання: як довго мені потрібно ігнорувати рекомендації Apple, щоб вони нарешті зникли або були замінені на нових виконавців, і чому, власне, при виборі артистів не враховуються дані про мою медіа-бібліотеці, зібрані функцією Genius?

Ping поки що складно назвати ефективної соціальної мережі. Було б чудово, якщо користувачі змогли дійсно ділитися музичними смаками, а не тільки стежити за представниками PR-відділу якогось виконавця. Але замість цього ми отримуємо помітну вивіску зі словами «Купи!», цілком і повністю залежну від iTunes Store.

Загалом, якщо Apple не хоче повторити історію Google Wave, їм доведеться гарненько попрацювати до наступного оновлення Ping.