Однією з найцікавіших новинок iOS 8 і OS X Yosemite став Continuity — набір з декількох функцій, які дозволяють посилити інтеграцію між Маками і іДевайсами. Але після установки всіх необхідних оновлень власники багатьох стареньких Маків виявили, що вони не можуть скористатися Continuity, оскільки комп’ютери не підтримують Bluetooth 4.0

Куди більше розчарування чекало власників MacBook Air і Mac mini 2011 року випуску — незважаючи на те, що вони спочатку були оснащені бездротовими модулями Bluetooth 4.0, Apple з якихось відомих тільки їй причин вирішила виключити їх зі списку яблучного «заліза», яке сумісне з Continuity. На щастя, завдяки зусиллям форумчан MacRumors на світ з’явилася спеціальна утиліта під назвою Continuity Activation Tool, яка включає Handoff на непідтримуваних Маках.

Дана утиліта була створена користувачем з ніком Dokterdok на підставі невеликого мануала від UncleSchnitty. Вона здатна провести перевірку на сумісність, зробити резервні копії оригінальних системних драйверів і відключити «чорний список» моделей Mac в коді бездротових модулів, який не дозволяв працювати Continuity на непідтримуваних яблучних комп’ютерів.

Завдяки цьому власники MacBook Air (Mid 2011) і Mac mini (Mid 2011) можуть активувати Handoff та інші можливості Continuity без модифікації свого «заліза» — це означає, що функції повинні заробити практично відразу ж після завершення роботи утиліти. На більш старих моделях Mac без Bluetooth 4.0 буде потрібно встановити нову бездротову карту, що є нетривіальним завданням для звичайних пользователей1.

Ряд західних читачів «околояблочных» ресурсів і технологічних видань вже встигли перевірити роботу утиліти на собі і підтвердити, що у них вийшло успішно активувати Handoff, Instant Hotspot, AirDrop між OS X і iOS, пересилання SMS і телефонних дзвінків на самих різних непідтримуваних моделях Mac.

Завантажити Continuity Activation Tool можна зі сторінки проекту на GitHub. Однак не зайвим буде нагадати, що утиліта вносить зміни в системні файли і не була протестована на абсолютно всіх Маках, тому щоб уникнути потенційних проблем я настійно рекомендую подбати про резервне копіювання перед будь-якими експериментами і повністю утриматися від них, якщо ви не зовсім розумієте, що потім робити з неробочою системою.

UPD від 18.12.2014: Нова версія Continuity Activation Tool стала підтримувати Bluetooth 4.0 USB-донгл, завдяки чому активувати цю функцію можна практично на всіх Маках, випущених після 2008 року, які спочатку не підтримували Continuity.

  • На жаль, обійтися одним USB-данглом з підтримкою Bluetooth 4.0 не вийде — Continuity Activation Tool їх просто не підтримує. Будемо сподіватися, що це лише тимчасове обмеження. ?