Щасливі власники нових або уживаних яббл-пристроїв, як правило, працюють з Mac OS. «Як правило», тому що я не беру до уваги ті пристрої, які поміщаються в руці і тих користувачів, хто за звичкою або по нужді працює під Windows.

Як би не була досконала операційна система, завжди потрібні додаткові утиліти, програми, пакети і все таке. Вибір програм під Mac OS набагато менше, ніж під Windows. Mac користувачі давно вже в курсі, зовсім нові mac користувачі судорожно проковтнули і вже починають турбуватися :-) . Не поспішайте, так як я збираюся поділитися списком посилань, де можна скачати.

По-перше, звичайно ж, потрібно перевірити сайт Apple. Я не буду стверджувати, що всі програми, що знаходяться на сайті працюють ідеально і повністю задовольняють запити користувача, або що вони проходять 20-кратний контроль IT-відділу. Я не знаю цього. Але, якщо включити логіку, то можна припустити, що вони проходять антивірусний контроль, тестування на працездатність і потрібність, повинні відповідати певним стандартам, цільовим сектору і звичайно ж ідеології компанії. Простими словами — рекомендовано кращими собако маководами :-) . Але це тільки мої припущення. На сайті можна знайти платні (commercial), безкоштовні (freeware) або умовно безкоштовні версії з певним терміном роботи (shareware).

Англомовні ресурси

MacUpdate — хороший сайт з зручними категоріями і функціональним фільтром. Можна відразу вибрати безкоштовні або «шарові» програми для Mac OS або iPhone/iPod. Вибір програм набагато більше, ніж на попередньому сайті, але не варто забувати, що і велика ймовірність не зовсім хороших і працюючих. Це можна дізнатися за рейтингом, який має кожна програма. Якщо володієте мовами, можете прочитати думки інших користувачів, заодно дізнаєтеся нюанси, які можуть вам не підійти.

VersionTracker — сайт того ж призначення. Не буду виносити припущення про розмір бази, але є програми і під Windows і Palm OS. Є поділ за категоріями версій самої Mac OS (Леопард, Тигр, Пантера, Jaguar, Mac Classic). Пошук не такий зручний, як у попередника, але теж непоганий джерело.

CoolMacApps — не такий зручний сайт, але все ж категорії присутні, пошук працює. Є думки інших користувачів і рейтинг у вигляді балів. Сайт трохи недопрацьований, і у мене не користується особливим попитом, але як запасний варіант — зійде.

iUseThis — ще одне джерело, який стане в нагоді кожному користувачеві mac. Біля будь-якої програми відразу є посилання на завантаження, сторінку розробника, і що найприємніше, є скріншоти. Можна їх подивитися відразу, «не відходячи від каси». Шкода, що не можна сортувати за типом ліцензії. Видно, у них там ця категорія не так важлива.

iLoveMacApps — сайт, більше спеціалізується на оглядах програм. Написаний, звісно, на англійській мові, але рейтинг, показаний в зірочках і напис free/share/commercial точно зможете знайти. Рекомендую все-таки звертати увагу на рейтинг, тому що огляд — це думка однієї людини, а рейтинг — двадцяти. Для володіють мовою сайт буде набагато корисніше.

MacApper — належить тій же категорії сайтів, що спеціалізуються на оглядах програм.

Appstorm — аналогічна ситуація. Крім того, поради, керівництва і т д. Нічого не нагадує? ??

Російськомовні ресурси

МакЦентр — колись начебто непоганий ресурс був, сам багато чого з нього почерпнув. Шкода, але вже давно не оновлюється. Криза, напевно.

Fresh Mac — не знаю для кого як, але я бачу цей ресурс як один з дуже небагатьох російськомовних більш-менш регулярно оновлюваних ресурсів.

Ну і звичайно ж, Macovod — все про Mac OS, iPod, iPhone, Mac та інших продуктів Apple :-) . Ми теж оновлюємося досить регулярно. Не всі і не всім може сподобатися, право кожного. Зате подобається нам, авторам. А справа, зроблена з задоволенням, не може бути поганим. Просто скажу, що стараємося для вас.

Інші ресурси

Google — досить популярний ресурс і найбільш часто використаний. Головне створити правильний запит і завдання буде вирішено.

Друзі/знайомі/маківники (без посилання ?? ). Не забувайте про друзів. За пивом особливо. Думка іншої людини завжди стане у пригоді.

Наостанок можу порекомендувати підписатися на RSS або інші розсилки такого роду сайти. Завжди Будете в курсі нових релізів. Ще один варіант — увімкніть автоматичне оновлення найбільш використовуваних і улюблених програм.

На жаль, мало програм під Mac OS локалізовані для російської мови. Але той факт, що саме необхідне ПО доступно нам безкоштовно, нехай навіть не російською, не може не радувати. Хоча запити в кожного свої. Не треба обурюватися, що наші огляди пишуться тільки про англомовні програми. В наш час потрібно радіти, що вони взагалі є. А згодом кращі з них точно будуть з меню російською.