У п’ятницю стартували продажі ? Watch, і з кожним днем з’являється все більше нових і цікавих фактів про цьому гаджеті. Я б хотів зупинитися на тестах водонепроникності яблучних годин, кількість циклів зарядки, перш ніж ємність їх акумулятора знизиться до 80%, а також класифікації гарантійних випадків.

Тести водонепроникності

Якщо ви будете уважно читати виноски дрібним шрифтом на сайті Apple, то зможете знайти чимало цікавого. Зокрема, там описуються властивості водостійкості ? Watch:

Годинник стійкі до впливу вологи і бризок, але не є водонепроникними. Ви можете користуватися ними під час тренування, під дощем і не знімати їх, коли миєте руки, але занурювати його у воду не рекомендується. ? Watch мають ступінь захисту від вологи IPX7 за стандартом IEC 60529. Шкіряні ремінці не є водостійкими.

Покопавшись трохи в стандартах міжнародної електротехнічної комісії, можна з’ясувати, що знак IPX7 присвоюється пристроїв, які залишаються в робочому стані після короткочасного занурення на глибину до метра, а ось постійна робота в зануреному стані не передбачається.

Але, ясна річ, ніхто ці виноски зазвичай не читає, тому ? Watch піддалися відразу декільком випробуванням на міцність і водонепроникність. Першими властивості новеньких яблучних годин вирішили перевірити австралійці з компанії FoneFox, які через різницю в часових поясах стали отримувати замовлені гаджети раніше інших країн. Почавши з простих водних бризок і поступово збільшуючи кількість рідини, що потрапляє на ? Watch, вони досить швидко прийшли до висновку, що навіть в душі вивести алюмінієву спортивну модель з ладу не вийде.

Тому вони спочатку повністю занурили годинник на 5 хвилин у відро з водою, а потім і зовсім вирушили випробувати гаджет в басейн. Після 15 хвилин «водних процедур» ? Watch продовжили працювати, як ні в чому не бувало, хіба що під водою інтерфейс помітно подтормаживал.

Далі оцінити міцність яблучних годин взялася співробітниця ресурсу CNET. Вона намагалася подряпати гаджет на тертці, різала ножем, рясно поливала водою і різноманітними рідинами, кидала їх на підлогу, топтала ногами і навіть кип’ятила 10 хвилин в каструлі. Зло ведучої, ? Watch Sport з честю пройшли через усі знущання — хіба що під час кип’ятіння видали попередження про перегрів і перезавантажити — але не змогли витримати вагу трехкилограммовой сковороди.

Дивлячись на все це, у мене склалося відчуття, що випадково пошкодити годинник буде досить складно.

1000 циклів

Днями компанія з Купертіно оновила на своєму сайті розділ сервісного обслуговування, в якому явно вказала, що після 1000 циклів повної зарядки акумулятор ? Watch збереже 4/5 від своєї початкової ємності. Якщо припустити, що людина буде заряджати години щовечора, цього повинно вистачити більш ніж на 2,5 року, після чого час автономної роботи знизиться на 20%.

Для порівняння аналогічну кількість циклів Apple вказує для акумуляторів iPad і MacBook, в той час як ємність батареї iPhone падає до 80% вже після 500 повних циклів зарядки, а iPod — і того менше — 400 повних циклів.

На моделі ? Watch з алюмінію і нержавіючої сталі поширюється стандартна обмежена гарантія Apple терміном на 1 рік. У той же самий час компанія з Купертіно пропонує в рамках послегаратийного плану сервісного обслуговування можливість заміни акумулятора годин за 79$ — ця ціна поширюється на всі моделі яблучних годин без винятку.

Гарантійні випадки ? Watch

Після початку продажів яблучних годин компанія з Купертіно розіслала своїм авторизованим сервісним провайдерам невелике керівництво, що допомагає співробітникам візуально визначити, які механічні пошкодження визнаються гарантійним випадком, які можуть бути виправлені після закінчення гарантії за додаткову плату, а які — не будуть чинитись ні за яких обставин.

Протягом усього гарантійного терміну користувач може звернутися в сервісний центр і безкоштовно полагодити свої ? Watch, якщо він зіткнувся з попаданням сміття або аномаліями пікселів у Retina-дисплея, у нього мимоволі відвалилася задня кришка (і на ній немає слідів зовнішнього впливу, наприклад, спроб отковирять її викруткою) або під лінзами світлодіодів і фотоелементів, що застосовуються для роботи пульсомера, з’явилися сліди конденсату.

До другої групи пошкоджень, які не потрапляють під дію річної гарантії, але все ж можуть бути усунені за певну плату в авторизованому сервісному центрі, відносяться тріснуті, зниклі або відвалилися заглушки цифрового коліщатка Digital Crown; сильні подряпини і відсутні кнопки в результаті падінь ? Watch; тріщини і подряпини на склі або лінзах; зникла або відсутня кнопка від’єднання ремінця; відвалилася задня кришка зі слідами недбалих дій користувача або подряпинами; а також погнутий або розійшовся на частини корпус.

Нарешті, Apple не буде лагодити ? Watch ні за які гроші, якщо користувач принесе в сервісний центр пристрій у розібраному стані або з відсутніми комплектуючими, з «катастрофічними ушкодженнями», відремонтоване раніше за допомогою підроблених запчастин або з внесеними модифікаціями, включаючи установку деталей, до яких Apple не має ніякого відношення.

Проте в певних випадках компанія зможе усунути істотні пошкодження годин, якщо їх власник придбав план післягарантійного обслуговування AppleCare+. Швидше за все, рішення про ремонт буде застосовуватися в індивідуальному порядку.